Graxd Prix Polski Pojazdów Zabytkowych – dziś wieczorem na prudnickich drogach

0

Porsche 911, polski fiat 125p, alfa romeo giulia, lancia delta integralne, polonez 2000, to nazwy zaledwie kilku z 36 pojazdów zabytkowych, które przejadą dziś wieczorem drogami ziemi prudnickiej.

Pojazdy uczestniczą w rajdzie VI Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera, który rozpoczął się 12 października. Dzisiejszy etap (14 października) przebiega z Kamienia Śląskiego przez przeprawę promową w Zdzieszowicach (tam ok. godz. 17.30 – 18.30) do granicy Rep. Czeskiej w Trzebinie, więc na trasie na pewno będzie Prudnik i Głogówek. Dokładna trasa nie jest ujawniania z wyprzedzeniem, ponieważ ustalenie jej przebiegu to również część rywalizacji uczestników. Meta znajdować się będzie 16 października w Lądku – Zdroju.

– Wiodącym elementem rajdu są odcinki jazdy na regularność, które należy przejechać z zadaną średnią prędkością w przedziale 25-50 km/h na otwartych odcinkach drogowych – informują organizatorzy. – Cała trasa rajdu jest monitorowana dzięki podłączonym do samochodów urządzeniom GPS. Na trasie dokonywane są pomiary związane ze sprawdzaniem przestrzegania przez uczestników przepisów ruchu drogowego (BRD). Każde stwierdzone wykroczenie wiąże się z punktami karnymi dla załogi. Wygrywa załoga, która zdobędzie najmniejszą liczbę punktów karnych. Rajd uzupełniają próby sportowe na torach wyścigowych znajdujących się na trasie rajdu. Impreza skierowana jest zarówno do uczestników, którzy chcą się sprawdzić w jeździe na regularność jak i do tych, którzy chcą porywalizować na torach. Uczestnicy to m.in. startujący oraz utytułowani zawodnicy rajdu Monte Carlo Historique.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here