Nie tylko abstrakcje – twórczość Kotysz i Lubczyka

0

Pałac Rozkochów czeka kolejne wydarzenie artystyczne – wernisaż wystawy malarskiej Dietera Lubczyka i Małgorzaty Kotysz, artystów związanych z niedalekim Głogówkiem.

Dla Pałacu Rozkochów to o szczególne wydarzenie, ponieważ Małgorzata Kotysz była pierwszą malarką, która zaprezentowała swoją twórczość w tym miejscu, od czasu udostępnienia obiektu publiczności w styczniu 2021 r. Był to również publiczny debiut samej artystki.

Dieter Lubczyk, aktualnie mieszka na Warmii, ale pochodzi z Głogówka. Nazywany jest zerbuńskim Van Goghiem (Zerbuń to warmińska wieś), a swoje prace wystawiał m.in. w Jedlinie-Zdroju, Bartoszycach, Olsztynie, Giżycku, Essen, Menden, Neuss. Artysta stosuje w swoich pracach takie techniki malarskie jak akwarele, akryle, olej, pastel. Malarstwo Dietera Lubczyka charakteryzuje się intensywną kolorystyką. Najczęściej maluje krajobrazy i abstrakcje. Chętnie dzieli się swoją pasją – stara się pobudzić młodzież do odkrywania swoich talentów plastycznych.

Małgorzata Kotysz jest twórcą samoukiem z głogóweckiego Głogowca. Dotychczas miała swoje wystawy w Rozkochowie, Krapkowicach, stoisko podczas Wystawy Twórców Ludowych w Prudniku i festynu w Grobnikach. Prace Kotysz są bogate kolorystycznie, chętnie eksperymentuje z barwami. Tematycznie dominują abstrakcje oraz wzory florystyczne.

Wernisaż odbędzie się w niedzielę 16 października w sali koncertowej pałacu. Początek o godz. 14.00. Dla miłośników sztuki pałacowa kawa i domowe ciasto gratis przygotowane przez przyjaciół Małgorzaty Kotysz.

Tygodnik Prudnicki i Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl patronują wydarzeniom w Pałacu Rozkochów.

PRACE DIETERA LUBCZYKA:

PRACE MAŁGORZATY KOTYSZ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here