Mistrz kierownicy – 173 km/h na prudnickich drogach

8

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W ostatnim czasie funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli przepisy ruchu drogowego.

Pierwszy z zatrzymanych, to 64-letni kierowca renault, który w obszarze zabudowanym jechał ponad 112 km/h. Według nowego taryfikatora, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Mieszkaniec województwa śląskiego stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

(fot. KPP Prudnik)

Drugi kierujący został zatrzymany na trasie Nowy Browiniec – Laskowice. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, 44-latek jechał bmw z prędkością 173 km/h. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych, a mandat wyniósł 2500 złotych.

(fot. KPP Prudnik)

W trzecim przypadku do zatrzymania doszło na trasie Lubrza – Laskowice. Tam 23-latek jechał motocyklem z prędkością 147 km/h na obowiązującej „dziewięćdziesiątce”. Dodatkowo jak się okazało, mężczyzna nie miał wymaganych uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia. Jego sprawą zajmie się teraz sąd. Młodemu kierowcy grozi teraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz nawet do 30 000 złotych grzywny.

(fot. KPP Prudnik)

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

(źródło: KPP Prudnik)

8 KOMENTARZE

  1. W Prudniku organizowane są biegi. Niech jeden z drugim zapiszą się, wezmą udział i rozwiną maksymalną prędkość. Będzie bezpiecznie, chłoptasie poczują wiatr w uszach i satysfakcję, jaką prędkość można rozwinąć.

  2. W Polsce mozna jechac max 140 km/h a w reszcie Europy tylko 130 km/h. Dlaczego samchody nie maja blokady na 140 km/h ? Dlatego nie maja by mozna bylo jechac ile ma sie ochote. Trzeba sie zdecydowac czy jezdzi sie normalnie czy zgodnie z przepisami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here