Jazzowe graffiti

1
(fot. Grzegorz Weigt)

O prudnickim festiwalu jazzowym pisaliśmy już w „Tygodniku Prudnickim”, na portalu Teraz Prudnik prezentowaliśmy duży wybór zdjęć z koncertów. W najnowszym wydaniu „TP” (nr 33, środa 17 sierpnia, s.22) wracamy do wydarzenia, poświęcając jeszcze kilka słów imprezom towarzyszącym festiwalu.

Jedną z nich były warsztaty graffiti sPOKo Jazz, które odbyły się drugiego dnia festiwalu w Galerii Wykrzyknik! w Pałacu Fränkla. Wzięła w nich udział dość pokaźna grupa młodych amatorów sztuki z Prudnika. Młodzież stworzyła graffiti związane tematycznie z muzyką jazzową w przestrzeni holu galerii. Obok prezentujemy zdjęcia z warsztatów oraz skończone dzieło.

Warsztaty prowadził Kamil Kowalski; absolwent Liceum Plastycznego w Opolu, studiował w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzy murale na terenie Opola i okolic, wspólnie ze streetartową Grupą Murki. Podczas warsztatów wspomagała go Agata Poduszczak, m.in. prowadząca Pracownię Varsztat w Namysłowie, współpracująca z inicjatywą Wydawnictwo Ryży Jeżyk.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here