Polonijny koncert konkursowy w Prudniku

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W sobotę, 13 sierpnia na scenie plenerowej w ogrodzie Prudnickiego Ośrodka Kultury odbył się koncert konkursowy V Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki „Opole 2022”. Dla organizatorów to mały jubileusz, ale dzięki inicjatywie dyrektor POKiBP Sylwii Gawłowskiej całkiem nowe wydarzenie w kalendarzu muzycznych imprez w Prudniku. Może doczekamy się kontynuacji w przyszłym roku?

Koncert powitalny festiwalu odbył się w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu dzień wcześniej 12 sierpnia. Koncert laureatów odbędzie się ponownie w Opolu 14 sierpnia. Koncerty galowe festiwalu będą miały miejsce także w Gogolinie i Pilszczu 15 sierpnia. Głównym organizatorem wydarzenia jest opolski oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. POK jest jednym ze współorganizatorów festiwalu, obok Urzędu Miejskiego w Prudniku, Radia Opole, Urzędu Miasta Opola, Gogolińskiego Ośrodka Kultury, Urzędu Miejskiego w Gogolinie oraz Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W festiwalu, w kolejnych jego koncertach, uczestniczą artyści polonijni z Niemiec, Francji, Włoch, Grecji, Austrii, Belgii, Ukrainy, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, USA i Australii. Wydarzenie jest okazją do spotkań artystów polonijnych rozproszonych na całym świecie.

Na scenie koncertu konkursowego festiwalu w Prudniku (sala reprezentacyjna Pałacu Fränkla) wystąpiło kilkudziesięciu artystów. W repertuarze niezapomniane przeboje polskiej piosenki. Wykonanie znakomite. Miejmy nadzieję, że festiwal zagości w Prudniku na stałe.

Więcej o wydarzeniu w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here