Trwa 4. edycja projektu pn. „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym”

1
(policja.pl)

Komenda Główna Policji już po raz czwarty prowadzi projekt na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022.

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Ostatniej doby (49 z 69 dni wakacji) doszło do 4 wypadków w których zginęły 4 osoby. Dotychczasowy bilans wakacji to 258 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w których zginęło łącznie 263 osób. Na Opolszczyźnie w 3 wypadkach śmierć poniosło 5 osób. W powiecie prudnickim do tej pory nie odnotowano żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. (za: KGP)

1 KOMENTARZ

  1. Uwaga turyści udający się do Czech!!!
    Od 1 lipca nie zapłacimy już w Czechach banknotami, których lata emisji odbywały się od 1995 do 1999 roku. Główną różnicą w wyglądzie jest srebrny pasek przecinający banknot w pionie, ten nowy jest szerszy niż poprzednio. Zmiany dotyczą banknotów o nominałach 100, 200, 500, 1000 i 2000 koron czeskich.
    Do 30 czerwca 2022 roku w Czechach można płacić starymi banknotami. Po tym czasie ważność stracą banknoty, które były produkowane w latach 1995-1999. Banknoty produkowane w kolejnych latach nadal będą mogły być używane. Wycofane z obiegu zostaną nominały 100, 200, 500, 1000 i 2000 koron czeskich. Więcej na Czeski Narodowy Bank.cz. Nie wszedzie zapłacimy złotówkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here