[FOTO] Wytrzymali blisko 7 godzin marszu w deszczu!

7

Przez blisko siedem godzin uczestnicy pieszego Rajdu Prudnik – Pradziad (RPP) wędrowali w strugach deszczu, zmagając się z jedną trudniejszych w historii imprezy trasą.

W tym roku organizatorzy zdecydowali, że w drodze na Pradziad nie będą oszczędzać uczestników i poprowadzą trasę przez grzbiety pośrednich gór – Biskupiej Kopy, Přičnego vrchu i Orlika. Jednym słowem zamiast powoli się wspinać na Pradziad, wędrowcy po osiągnięciu znacznej wysokości, ponownie schodzili w dół i to znacznie. Wysiłkową wisienką na torcie RPP było ostatnie duże zejście z masywu Orlika do miejscowości Běla (z ponad 1000 do 610 m n.p.m.), co oznaczało, że przez ostatnie 10 km trasy rajdu uczestnicy mieli przed sobą do pokonania jeszcze blisko 900 m przewyższenia w górę! Na szczęście organizatorzy dali możliwość skrócenia ostatnich kilometrów, wybierając trasę przez Videlske sedlo, choć i tu czekała solidna wspinaczka na Małego Dziada. Jeśli dodamy do tego padający przez 7 godzin deszcz to już będziemy wiedzieć, że tegoroczne zmagania z ultramaratonem prudnickiego PTTK były szczególnie trudne.

Na 144 osoby, które stawiły się na starcie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Dąbrówka”, 111 dotarło do mety. Pierwszy osiągnął szczyt, w ciągu równo 10 godzin – Piotr Maksym z dolnośląskiej Sobótki. Ostatnie osoby dochodziły na górę po godz. 20.00.

O tym, że rajd jest jedną z ponadregionalnych marek ziemi prudnickiej świadczy mapa miejscowości zamieszkania jego uczestników. Wędrowcy dotarli do Prudnika między innymi z Niemiec, nadmorskiej Łeby, Łodzi, czy Drawska Pomorskiego.

Komandorami rajdu byli Grzegorz Polak i Andrzej Dereń. Rajd mógł się odbyć dzięki działaczom prudnickiego oddziału PTTK, którzy obsłużyli start, metę i punkt kontrolny na trasie oraz uczestniczyli w przygotowaniach do imprezy. Nagrody ufundowała prudnicka firma Merkury. Tygodnik Prudnicki od początku jest współrealizatorem imprezy.

SKĄD BYLI UCZESTNICY RAJDU PRUDNIK – PRADZIAD?

Biała, Bielawa, Bodzanów, Brzeg, Byszki, Chocianów, Dachau (Niemcy), Dębowiec, Dębska Kuźnia, Dobra, Drawsko Pomorskie, Gliwice, Głubczyce, Głuchołazy, Gogolin, Gostyń,  Kędzierzyn-Koźle, Klecie, Kluczbork, Krapkowice, Laskowiec, Lądek-Zdrój, Lubomia, Lubrza, Łambinowice, Łąka Prudnicka, Łeba, Łódź, Niwki, Nowy Browiniec, Nysa, Oława, Opole, Polkowice, Prudnik, Przystajń, Pstrążna, Radków, Radomsko, Roztoki,  Rybnik, Skrzypiec, Sobótka, Strzelce Opolskie, Suchy Bór, Szczedrzyk, Szybowice, Tarnów Opolski, Wałbrzych, Wrocław.

7 KOMENTARZE

   • Tak trzymac! narod nie siedzi przed telewizornia obserwujac ranking ” gdyby wybory odbyly sie” …..fakt Rajd Malucha zostal zamieciony pod dywan, przeciez mozna to nadrobic, nawet we wrzesniu ,pazdzierniku jeszcze tego roku.!?

    • Chopek, gdzieś czytałem, że organizator rajdu poszukuje chętnych do pomocy w organizacji imprezy w przyszłym roku, więc jak najbardziej można się zgłosić, zaproponować edycję jesienną, choć to impreza z okazji Dnia Dziecka i zacząć realizować. Łatwo komuś coś mówić i pisać, jak ma sobie organizować czas wolny, żeby ludziom zorganizować imprezę, trudniej samemu coś zrobić.

  • Realisto, wielki miłośniku Prawa i Sprawiedliwości, już ci tłumaczyłem, że Rajd Malucha, to impreza z czasów Polski Ludowej i pięknie kontynuowana za czasów Polski Liberalnej, a ty się domagasz. Coś nie halo?

 1. Nie wiedziałam że rajd malucha jest przypisany jakiejś opcji politycznej, tyle razy z dziećmi szłam i do głowy mi to nie przyszło, niektórzy to nawet (wyborca) z mieszania herbaty zrobia zadymę polityczna

  • Bynajmniej. To uszczypliwość do Realisty, który w swoich komentarzach na okrągło krytykuje wszystko co nie jest związane z PiS i zachęca do głosowania na partię Jarosława. Ma Pani absolutną rację!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here