[FOTO/WIDEO] Wasserball: Przechód górą w jubileuszowych zawodach

0

Podczas jubileuszowego, XX Międzynarodowego Turnieju Piłki Prądowej Wasserball w Przechodzie doszło do niespodzianki. W finałowej grupie czterech drużyn znalazły się aż dwie drużyny z Niemiec. Dopiero w finale jedna z nich musiała uznać wyższość gospodarzy.

W rywalizacji wzięły udział 24 drużyny z Polski, Niemiec i Rep. Czeskiej: OSP Brzeźnica, Friedland, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, Herzogenrath, OSP Kadłub Wolny, OSP Korfantów, OSP Kuźnica Ligocka, OSP Malarzowice Wlk., OSP Mańkowice, Nadleśnictwo Tułowice, Niederbardenberg, OSP Nowy Browiniec, Pisečna, OSP Pogórze, OSP Polska Nowa Wieś, OSP Przechód, OSP Rzymkowice, OSP Sowin, Strażacy wspólnie przeciw białaczce (jedyna drużyna w pełni kobieca), OSP Ścinawa Mała, OSP Węża, OSP Włodary, OSP Włostowa i OSP Zielina.

Zawody były długo wyczekiwane, ponieważ ze względu na epidemię covid-19 w ich organizacji była dwuletnia przerwa. W końcu udało się. Pierwszy dzień ze względu na pogodę – niemal nieustannie padający deszcz – był trudny dla uczestników, jednak skoro woda lała się z węży, to i nie za bardzo przeszkadzało, że lało się również z góry.

– Bawiliśmy się w ciapie, deszcz lał, masakra, wszyscy staliśmy pod parasolami – wspominał pierwszy dzień zawodów ich konferansjer Kamil Kruczkiewicz.

Drugi dzień rywalizacji był już łaskawszy dla publiczności, która tłumnie pojawiła się na łące nad Ścinawą Niemodlińską. Zaczęło się pochmurnie, ale już podczas finałowych meczów świeciło słońce. Do półfinałów trafiły aż dwie drużyny z Niemiec, w tym jedna złożona z bardzo młodych strażaków, stając się niespodzianą jubileuszowych zawodów. Pecha w doborze przeciwników miała OSP Pogórze z powiatu prudnickiego, uważana za jednego z liderów turniejów (siedem zwycięstw na koncie), która już w jednej ósmej finału spotkała się z późniejszymi mistrzami zawodów – OSP Przechód (wynik 4:5) i odpadła. Finałowe mecze pokazały profesjonalizm biorących w nich udział drużyn. W tej części zawodów walka drużyn była szczególnie zacięta i wbicie gola było bardzo trudne.

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz mówił o Wasserballu jako jednej z trzech głównych imprez w powiecie nyskim obok Nocy Świętojańskiej w Ścinawie Małej i Turnieju Żniwowania Złotej Kosie w Piątkowicach. Nie ma w tym przesady, ponieważ zawody – ze względu na swoją oryginalność – zaciekawiają i przyciągają uwagę daleko poza regionem.

Wśród gospodarzy i gości honorowych wydarzenia byli: członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka, starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Korfantowie Ryszard Duś, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu w Nysie Danuta Korzeniowska oraz zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nysie Marcin Skalny.

WYNIKI:

1. OSP Przechód

2. Niederbardenberg

3. OSP Mańkowice

W poniedziałkowym poście opublikujemy fotografie z wręczeń wyróżnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here