Policja ostrzega! Uwaga na fake newsy!

2
(il. KPP Prudnik)

Na jednym z portali społecznościowych pojawił się post, w którym autor informuje, że na terenie gminy Głogówek kobieta padła ofiarą przestępstwa. Policja informuje, że nie prowadzi takiej sprawy i ostrzega, aby pod żadnym pozorem nie klikać w tego typu link, a tym bardziej nie logować się na niesprawdzonych stronach.

Oszuści wykorzystują nasze emocje, zaniepokojenie i chęć pomocy. Dlatego, udostępniamy link dalej, który w błyskawicznym tempie jest rozpowszechniany w sieci. Pamiętajmy, że klikając w link możemy nieświadomie zainstalować na swoim urządzeniu oprogramowanie, które następnie oszuści mogą wykorzystać do przejęcia haseł i loginów w tym do e-bankowości. Ponadto duża aktywność danego artykułu, tj. duża ilość wyświetleń, udostępnień, może generować znaczne przychody oszustom m.in z wyświetlanych reklam.

Dlatego nie należy podawać dalej niesprawdzonych postów, klikać w publikowane tam linki, ani logować za ich pośrednictwem na podane konta. Wzbudzić naszą czujność powinien nieautentyczny link na pasku adresu strony internetowej oraz to, że na takiej stronie nie możemy wejść w inne zakładki czy też informacje – strona ta nie jest interaktywna.

Pamiętajmy, że oszuści często podszywają się pod instytucje zaufania publicznego. Zawsze wcześniej weryfikujmy wiarygodność takich informacji. Doczytajmy w innych źródłach, sprawdźmy na oficjalnych stronach i portalach, na przykład na stronie internetowej prudnickiej policji https://bit.ly/3zp1UCp lub na profil FB Policja Prudnik. (źródło: KPP Prudnik)

2 KOMENTARZE

  1. A czy policja nie pomyślała że przestępstwo po prostu nie było im zgłoszone?? Ludzie wolą sami wymierzać sprawiedliwość – tak się działo od zawsze i tak się dziać będzie!! Policja wiele razy pokazała że w tych sprawach jest nieudolna bo nie zależy im na dobrze ludzi obywateli tylko na dobrze żydowskich biznesmenów którzy pociągają za sznurki tego świata!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here