Kultura w kalejdoskopie

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Dzisiaj (czwartek 30 czerwca) w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Prudniku (foyer kina „Diana”) miało miejsce spotkanie autorskie z Grażyną Kunką. Związane to było z promocją książki „Biblioteka w kalejdoskopie 2”, pod redakcją Grażyny Kunki.

To druga część wydanej w 2015 roku monografii (wówczas na 70-lecie PSP nr 3 w Prudniku) Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Śląskich, również pt. „Biblioteka w kalejdoskopie”. Teraz doczekaliśmy drugiego tomu, dzięki czemu prudnicka placówka jako jedna z nielicznych w regionie (może jedyna?) ma tak bogate opracowanie. Łącznie blisko tysiąc stron informacji, zdjęć, reprodukcji dokumentów, wykresów, tabel, wzruszeń… To nie tylko historia i działalność biblioteki, nawet nie tylko PSP nr 3, ale pewien element tworzenia się miasta, życia aktywnych mieszkańców Prudnika. A motorem wszystkiego jedna osoba: Grażyna Kunka, nauczyciel (muzyka, biblioteka), profesor oświaty, animator kultury, działacz społeczny. I jak właśnie udowodniła po raz kolejny osoba niezwykle wytrwała w dążeniu do osiągnięcia celu. Brawo, Pani Grażyno!

Podczas spotkania w kinie „Diana” w Prudniku zaprezentowana została książka, przedstawieni sponsorzy (pozyskanie środków na wciąż drożejący druk książki to jeszcze odrębna historia) tego wydawnictwa. Wspominano, dziękowano i gratulowano, w gronie przyjaciół, literatów i miłośników Prudnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here