[FOTO/WIDEO] Pszczółki, krokodyle i dinozaury

0

Konkursy dla najmłodszych mają w sobie magię spontaniczności i zabawy. I tak też było podczas X Festiwalu Piosenki Niemieckiej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w Głogówku. Nie tylko na scenie, ale i na krzesłach było mnóstwo entuzjazmu. (8 czerewca)

– Nie stresujcie się, nie tremujcie, bawcie się dobrze, pokażcie, na co was stać – zagrzewał na wstępie festiwalu do działania młodych wykonawców burmistrz Piotr Bujak.

W Centrum Kultury zaprezentowało się 14 grup, które – najlepiej jak potrafiły – zaśpiewały piosenki w języku niemieckim, a że nic nie było wcześniej ustalone i zaplanowane, to zdarzyło się, że utwór „Die Bienen” (Pszczoły) wykonały aż trzy zespoły. Wszyscy artyści wystąpili w strojach dopasowanych do piosenek, były też elementy scenografii i choreografii tanecznej. Najbardziej skomplikowany układ zaprezentowali uczniowie najstarszej podczas festiwalu klasy III – ze Szkoły Podstawowej w Racławicach Śląskich i pod opieką Sebastiana Gerstenberga („Die Dinosaurier”). Brawa dla nauczycieli i rodziców za piękne przygotowanie dzieci do festiwalu.

Na koniec wszystkich opiekunów uhonorowali głogóweccy burmistrzowie – Piotr Bujak i Anna Barysz. Był też tort z okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji festiwalu. Wśród gości festiwalu była reprezentująca Mniejszość Niemiecką Róża Zgorzelska. Wydarzenie zorganizowane zostało między innymi ze środków Konsulatu RFN, a nagrody dla gości i opiekunów ufundowała Gmina Głogówek. Festiwal poprowadziły – w językach polskim i niemieckim – Joanna Rajczakowska oraz Natalia Husak. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole Publiczne nr 4 w Głogówku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here