[WIDEO] Polski Prudnik vs. rosyjski Pietrowsk – zobacz porównanie!

11

Kilka dni temu, dokładnie 22 maja, Dymitr Cieszko wrzucił na swoim profilu YouTube porównanie dwóch miast – polskiego Prudnika i rosyjskiego Pietrowska. Pojawiło się też nawiązanie do miast w Stanach Zjednoczonych i Holandii. Zobaczcie!

11 KOMENTARZE

 1. I mieszka sobie ten ruski ludek w tych małych, drewnianych domach i kibicuje Putinowi, który dba o Wielką Rosję jak nie powiem co. Jak o te pseudoulice w tych pseudomiastach. To jakieś afrykańskie standardy. Nawet blacha falista do wszystkiego jest tu na topie. Nie idźcie tą drogą!

  • W tej chwili to śmierdzi raczej rosyjskość przez jej agresję, niesienie śmierci i ludzkich dramatów. I przez żenującą propagandę, również o „operacji specjalnej”.

  • Ojej, antyrosyjska propaganda ci przeszkadza? Jaka propaganda? Masz tu na filmiku najprawdziwszą prawdę. Tak wygląda twoja Rosja.

 2. Trzeba było wrzucić fotki z Chrobrego, Młyńskiej, Traugutta, Szkolnej, Frotexu i podwórek w centrum miasta, beztynkowce z ZBK z afrykańskimi standardami, stację kolejową, budynek poczty i inne a nie domy prywatne gdzie ludzie o to dbają. Ja mogę zrobić odwrotny artykuł. Nie żebym był za ruskimi. Ale jaki sens ma ta prezentacja zdjęć ? Do czego to bezsensowne porównanie ? Jaki to ma cel ? Samozachwyt ? Prudnik nawet w skali kraju słabo wypada pod względem zadbania i urody oraz możliwości. Nie ma się czym podniecać bo jest bardzo biednie i brzydko oraz dotkliwe braki w infrastrukturze.

  • Wystarczy wychylić się poza własne podwórko. Dymitrowi zwisa czy to Prudnik, Nysa, czy inne miasteczko, bo w jego serii było już sporo miejscowości, a Chrobrego, czy Młyńska nic mu nie mówią. On porównuje polskie miasta z rosyjskimi i różnica jest gigantyczna. Osiedla tu i osiedla tam, centrum tu, centrum tam i wszystko widać jak na dłoni. Ja doznałem szoku, widząc jakie zacofanie jest u Ruskich. A że u nas nie jest różowo, to każdy wie, bo tu żyje. Bogu dzięki, że już nie w ruskim mirze. 😉

  • Rosja to stan umysłu. Brama z ciepłociągu, mistrzowie urbanistyki. Przy tym Prudnik to faktycznie co najmniej Szwajcaria.

 3. Czy w Rosji wynaleziono szamba? Patrząc na te drewutnie, to coś mi się zdaje, że tam dalej się za stodołę chodzi .

 4. Efekty ruskiego miru w samej jej ojczyźnie. Ale to tak jest, jak całe życie mieszka się w jednym kraju i nie ma świadomości, jak się żyje ludziom gdzie indziej. Żadna telewizja tego nie odda. Polacy od lat jeżdżą na Zachód, nawet do Czech, obserwują i biorą przykład z dobrych rozwiązań. W latach 90-tych mimo kryzysu, Rosja miała szansę dołączyć dołączyć do cywilizowanego świata i powoli podnosić jakość życia swoich obywateli. Niestety, woleli sen o imperialnej pseudopotędze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here