Jestem bardzo zaskoczony

1

Starosta prudnicki został uhonorowany repliką buławy marszałkowskiej  

Inicjatorem wyróżniania przyznanego przez Stowarzyszenie „Ordynacka” był b. dyrektor generalny ZUS w randze podsekretarza stanu Gabriel Grzeszkiewicz.

– Jestem bardzo zaskoczony – komentuje dla „TP” Radosław Roszkowski. – Dochodziły do mnie już wcześniej głosy, że niektóre moje działania, związane z promocją sportu i historii Ziemi Prudnickiej są wysoko ocenianie nawet w Warszawie, w pewnych środowiskach. Chodzi m.in. o publikacje książkowe o Pogoni Prudnik czy niedawne powstanie upamiętnienia naszego mistrza, Stanisława Szozdy.

Buława marszałkowska to jeden z najważniejszych symboli odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonane ze srebra, cyzelowane złotem insygnium Józef Piłsudski odebrał 14 listopada 1920 roku na Placu Zamkowym. Uroczyste wręczenie repliki buławy marszałkowskiej Radosławowi Roszkowskiemu miało miejsce w poniedziałek, 2 maja podczas obchodów Dnia Flagi w Moszczance. Specjalnie na tę okazję przyjechał z Warszawy Gabriel Grzeszkiewicz. Była to podróż sentymentalna, ponieważ wychował się w Prudniku i tu ukończył liceum.

1 KOMENTARZ

  1. Unikatowe swiadectwo histori polski,Kawaler Orderu Virtuti Militari kapitan Jan Zywek, ktory wreczyl Pilsudzkiemu bulawe w 1920 Roku po Bitwie Warszawskiej , tez bylbym bardzo zaskoczony!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here