Jak nawilżyć włosy?

2

Brak odpowiedniej ilości wilgoci w powietrzu sprawia, że cierpi na tym nie tylko skóra. Nasze włosy także są podatne na wszelkiego rodzaju wahania temperatury, a suche powietrze jest w stanie sprawić, że będą one w bardzo złej kondycji. Suchość, kruchość, zwiększona łamliwość czy puszenie to podstawowe objawy braku odpowiedniego nawilżenia naszych pasm. W jaki sposób nawilżyć włosy, by zachwycały swoim wyglądem i miękkością? Dowiedz się więcej.

Dlaczego moje włosy są suche?

Włosy posiadające odpowiedni poziom nawilżenia są miękkie, giętkie i mięsiste. Niestety suchość włosów to dość powszechny problem, choć jak się okazuje, przyczyny tego stanu mogą być wielorakie. Jedną z najczęstszych przyczyn suchości włosów jest ich częsta stylizacja na gorąco. Zabiegi takie jak suszenie włosów gorącym podmuchem powietrza, korzystanie z prostownicy lub lokówki pozbawiają włosy warstwy ochronnej, która zabezpiecza je przed nadmierną utratą wody.

Do przyczyn suchości włosów można zaliczyć także:

  • częste zabiegi upiększające: rozjaśnianie, koloryzację;
  • wpływ promieniowania UV;
  • zaburzenia pracy gruczołów łojowych;
  • mycie skóry głowy szamponem z silnymi detergentami, stosowanie produktów do włosów, które w swoim składzie zawierają alkohol, SLS-y i inne wysuszające składniki.

Wszystkie wymienione wyżej czynniki sprawiają, że włos nie tylko traci znajdującą się w nim wodę, ale jednocześnie rozchylają się jego łuski i zwiększa się porowatość włosów. Przykładem włosów, które mogą być suche z natury, są włosy kręcone, o wysokiej porowatości.

Maska na włosy – potężna dawka nawilżenia

Jeśli ciągle zmagasz się z suchością swoich włosów, warto sięgnąć po kosmetyki, które przywrócą kosmykom odpowiedni poziom nawilżenia. Oprócz delikatnie oczyszczającego skórę szamponu w Twojej pielęgnacji na stałe powinien zagościć produkt, jakim jest nawilżająca maska na włosy Garnier. To kosmetyk, który regularnie stosowany sprawi, że Twoje włosy odzyskają nawilżenie, miękkość, dawny blask i zdrowy wygląd.

Ze względu na to, że maska na włosy to produkt, który z reguły posiada bogaty skład, nie należy korzystać z niej zbyt często, gdyż możemy nadmiernie obciążyć pasma. Jeśli dopiero wprowadzasz ten produkt do swojej pielęgnacji, stosuj go raz w tygodniu i obserwuj, jak zmienia się kondycja Twoich pasm.

Odżywka do włosów suchych

Produktem, który w przeciwieństwie do maski może być stosowany w codziennej pielęgnacji pasm, jest odżywka do włosów suchych. To kosmetyk, który podobnie jak maska charakteryzuje się właściwościami nawilżającymi, jednak w swoim składzie zawiera składniki, które nie obciążają włosów. Stąd odżywka do włosów suchych może być stosowana także w przypadku bardzo cienkich włosów. Warto jednak zwrócić uwagę, by podobnie jak maski nie aplikować jej bezpośrednio na skórę głowy. Zamiast tego nałóż ją mniej więcej od połowy długości swoich pasm.

Spłukiwalna odżywka do włosów suchych może być stosowana zarówno po umyciu pasm szamponem, jak i przed jego nałożeniem. Metoda ta nosi nazwę OMO i bardzo dobrze sprawdza się w przypadku bardzo delikatnych kosmyków.

2 KOMENTARZE

  1. U mnie gorąca woda i ciepłe powietrze bardzo wysuszały włosy. Unikam teraz tego jak ognia 🙂 a do pielęgnacji stosuję kosmetyki mocno regenerujące wax pilomax. Polecam są świetne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here