Alert pogodowy: Czeka nas silny wiatr, ochłodzenie i deszcz. A jak będzie w święta?

0
(fot. Andrzej Dereń)

Zmienna pogoda nie opuszcza nas. Dziś wieczorem lub wczesną nocą przyjdzie silny wiatr, który przyniesie ochłodzenie i opady.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla obszaru całej Polski alert 1 stopnia o silnym wietrze.

– Prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 25 do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu. W nocy możliwe burze – informują synoptycy.

Dla powiatów polsko-czeskiego pogranicza na terenie woj. opolskiego ostrzeżenie obowiązuje od dziś (7 kwietnia) od godz. 20.00 do piątku (8 kwietnia) do godz. 13.00.

Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach? W piątek przelotnie popada a maksymalna temperatura powietrza osiągnie ok. 11 st. C. Sobota ma być wyjątkowo nieprzyjemna z temperaturą maksymalną 6 st. i długotrwałymi opadami (te akurat są potrzebne przyrodzie). Niedziela już bez opadów, pochmurna z rozpogodzeniami i temperaturą 7 st. Rewolucja w pogodzie czeka nas u progu Wielkiego Tygodnia, kiedy gwałtownie się ociepli, nawet do 20 st. C!

Oczywiście im dalej z prognozowaniem, tym mniejsza przewidywalność, tak więc trzymajmy kciuki, by model zapowiedzi pogody na święta się sprawdził!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here