Młodzi na scenie

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Dzisiaj (środa 6 kwietnia) uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku zaprosili swoich rówieśników na przygotowane przez siebie przedstawienie teatralne. Grupa teatralna „Afirmacja” z ILO zaprezentowała spektakl „Laleczka z porcelany”, opary na scenariuszu Agaty Parady. Przedstawienie zostało jednak dostosowane do potrzeb, oczekiwań i według pomysłów wykonawców z „Afirmacji”. Temat przedstawienia, którego główną bohaterką jest nastoletnia Anastazja, to świat młodych ludzi; pragnienia, lęki, radości, sukcesy i klęski. Oczywisty jest też przekaz, który ma uwrażliwić młodych ludzi na niebezpieczeństwa i zbyt łatwe wybory. Do tego pomysłowa scenografia, dużo muzyki.

Na scenie w sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku wystąpili: Karolina Lewicka, Jagoda Ciszewska, Dorota Nessel, Mateusz Kras, Karolina Jędrzej, Emilia Kawa, Kamil Dominiak, Malwina Osmęcka, Wiktoria Głombica oraz niemała grupa uczniów jako statyści. Opiekunami młodzieży są Anna Gattnar i Barbara Gerus.

Tego dnia odbyły się przed południem trzy przedstawienia. Obok młodzieży z LO na widowni zasieli uczniowie z Rolnika, CKZiU, Medyka. Młodzi aktorzy musieli się nieźle zmęczyć, ale trzeba im pogratulować sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here