Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (16 marca)

0

Solidarni z Ukrainą: To są ludzie bardzo honorowi. Przybywający do Prudnika uchodźcy wojenni mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy. Jedną ze społeczniczek, które nie szczędzą sił i prywatnego czasu, jest Bogna Lewkowicz. Kobieta czyni dobro zupełnie bezinteresownie. W Ukrainie nie posiada rodziny ani znajomych. O czym jeszcze można przeczytać w pierwszym w tym roku wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (16 marca):

Ilu nas ubyło od 2004 roku? To ranking, którego wyniki trudno znaleźć na profilach społecznościowych samorządów. A szkoda, bo problem depopulacji powinien być wyzwaniem dla lokalnych władz, o którym powinniśmy dyskutować i szukać rozwiązań.

Na co liczy Głogówek z Polskiego Ładu. Gmina Głogówek złożyła pięć wniosków w drugim naborze do rządowego programu „Polski Ład”.

Są już pierwsze oferty pracy. O możliwych formach wsparcia dla uciekinierów wojennych opowiada Grażyna Klimko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku.

„Nie” dla towarów z krajów agresorów. Prezes UOKiK apeluje do polskich przedsiębiorców i konsumentów o solidarne zachowania w związku z napaścią na Ukrainę. Co na to prudniczanie?

Strażacy z Racławic pomagali na granicy. Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Racławicach Śląskich wyjechali na granicę polsko-ukraińską by wspierać w działaniach znajdujący się tam punkt przyjmowania uchodźców.

Co z modernizacją stadionu w Prudniku? Nic nie wskazuje na to, by jeszcze w tym roku miały ruszyć prace budowlane na stadionie przy ul. Kolejowej w Prudniku.

Wywiad: Uczymy się, jak wydobyć z siebie kobiecość. Prudnicka poledancerka Agnieszka Ciąglewicz przeszła drogę od kursantki do instruktorki, Między zajęciami w „Projekcie Legionów” znalazła czas dla „TP”. W aktualnym wydaniu gazety pierwsza część rozmowy.

Cmentarze żołnierskie i nie tylko radzieckie. Andrzej Skup wymienia cmentarze, na których terenie pracował, pielęgnując miejscową zieleń.

Ukraina w kilku odsłonach. Daniela Długosz Penca pisze o swoich wrażeniach z wizyty w Ukrainie. W różnych czasach – ZSRR i tych już w niepodległym państwie. Jak wojna mieni ten niezwykły kraj?

Pomoc: Równe nóżki dla Wiktorii z Dobrej. Rodzice kilkunastomiesięcznej Wiktorii z Dobrej proszą o dofinansowanie kosztownej operacji córeczki.

Kolorowy dzień zaczyna się na talerzu. Karolina Sienkiewicz w swoim poradniku dietetyka proponuje „miseczkę szczęścia”. 🙂

Klub Senior+ w Prudniku: Dwa lata współpracy. Raz w tygodniu w prudnickim Klubie Senior+ seniorzy uczestniczą w cyklu ćwiczeń prowadzonych przez dietetyka klinicznego oraz instruktorkę fitness Aleksandrę Zator.

Korfantów: Twarzą w twarz ze światem. To nazwa organizacji – Face to face with the Word – i jednoczenie międzynarodowy Projekt Edukacyjno-Humanitarny. I biorą w nim udział dzieci ze szkoły podstawowej w Korfantowie.

„Dziękuję Bogu za miejsce, które Nim pachnie” – Alicja Niedbalska. Spod ręki Alicji Niedbalskiej z Moszczanki wyszedł niecodzienny obraz.

Sport (koszykówka): Czas na mecz prawdy. Prudniczanie zrobili swoje i mogą już myśleć o najważniejszym pojedynku rundy zasadniczej. (Pogoń Prudnik – Röben Wrocław)

Sport (piłka nożna): Inauguracja bez błysku. Nie od dzisiaj wiadomo, że najgorzej gra się z drużynami mającymi przysłowiowy „nóż na gardle” w walce o utrzymanie. Mecz Fortuny z TOR-em Dobrzeń Wielki do takich właśnie należał. (Fortuna Głogówek – TOR Dobrzeń Wielki)

Sport (piłka nożna): Rozpoczęli od zwycięstwa. Rundę rewanżową piłkarze Pogoni rozpoczęli od mocnego uderzenia, pokonując w meczu wyjazdowym czwarty w tabeli Atom Grądy. Cieszy zwycięstwo i zbudowana kadra zespołu, dająca dużą nadzieję na końcowy sukces i powrót do IV ligi.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here