Poranny wypadek. Kierowca był nietrzeźwy

2

Dziś (28 lutego), tuż przed godziną 6.30 dyżurny prudnickiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym pomiędzy Łąką Prudnicką a Prudnikiem.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący bmw na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym citroenem.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców. Okazało się, że 39-latek jadący bmw miał prawie promil alkoholu w organizmie. W wyniku tego zdarzenia kierujący citroenem trafił do szpitala. Na szczęście nie są to obrażenia zagrażające jego życiu. Mieszkańcowi województwa mazowieckiego policjanci już zatrzymali prawo jazdy.

Teraz 39-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie czyny grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz 5 000 złotych grzywny.

PAMIĘTAJMY!!!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

(fot. KPP Prudnik)
(fot. KPP Prudnik)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here