Szopka całoroczna

0

Z terminowym przesunięciem, we wtorek 22 lutego odbyła się kolejna edycja programu Marka Karpa „Dzień dobry, co słychać?”

Program miał nieco inną formułę od tradycyjnych spotkań „Dzień dobry…”, ponieważ tematem wiodącym byli bohaterowie „szopki” opublikowanej w styczniu na łamach „Tygodnika Prudnickiego”. W związku z tym, że okres świąteczny minął, „szopka” otrzymała dopisek „całorocznej”, zgodny zresztą z charakterem gazetowej prezentacji.

W programie wzięła udział nieco ponad połowa osób, które pojawiły się w „szopce”. Każdy (bodaj z jednym wyjątkiem) odczytał swój fragment tekstu i ustosunkował się do niego. Niektórzy się zgadzali, inni nie, zdarzały się nawet wierszowane repliki. Wśród gości spotkania, którzy przyjęli zaproszenie byli m.in.: starosta prudnicki Radosław Roszkowski, burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, była wicewojewoda opolska Teresa Barańska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białej Patryk Bania oraz kierownik Muzeum Regionalnego w Głogówku Aleksander Devosges Cuber.

Pomysłodawcą, głównym realizatorem i prowadzącym program był Marek Karp. Spotkanie odbyło się w Prudnickim Ośrodku Kultury.

Relację z wydarzenia będzie można przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” z 2 marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here