Szanty, piosenka harcerska, musicalowa i piosenka z przesłaniem

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W sobotę 19 lutego odbył się w Prudniku Festiwal Harcerskich Estrad 2022. Wydarzenie miało miejsce na sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku. Festiwal zorganizowany został z okazji Dnia Myśli Braterskiej – święta harcerzy w rocznicę urodzin (1857 r.) założyciela skautingu Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave Baden-Powell naczelniczki brytyjskich przewodniczek.

Udział w festiwalu wzięły drużyny należące do ZDZP „Enigma” (5 jednostek): 1 Prudnicka Gromada Zuchowa „Akademia Pana Kleksa” (osoby z klas I-III psp), 22 Prudnicka Drużyna Harcerska „Fuzja” (osoby z klas IV-VIII psp), 8 Drużyna Harcerska „Mohikanie” działająca na terenie Głuchołaz (osoby z klas IV-VIII psp) i 4 Grunwaldzka Harcerska Brygada Starsza (osoby z klas VII-VIII psp oraz I klasy liceum) oraz Krąg Instruktorski „Widmokrąg” zrzeszający prudnickich instruktorów. Występowali też goście z Nysy: 98 Nyska Grunwaldzka Drużyna Harcerek „Iskry”  (przypłynęli statkiem).

Zuchy i harcerze zaprezentowali się w czterech kategoriach: Szanty, Ulubiona piosenka harcerska, Piosenka musicalowa, Piosenka z przesłaniem. Wykonawców oceniali goście z Nysy: Harcmistrzyni Joanna Brach i Podharcmistrz Radosław Dunaj z Hufca ZHP Nysa. Festiwal prowadzili: Komendant Związku Drużyn Ziemi Prudnickiej „Enigma” Podharcmistrz Wiktoria Rola, Przyboczna – pion. Emilia Jóźba, harcerz Przewodnik Rafał Patrykanin. Sprawdzili się w tym znakomicie.

4GHBS przeprowadziła w przerwie szalony pląs. Dymiło się. W drugiej przerwie – kiedy obradowało jury była kolejna zabawa – rozwiązywanie szyfrów. Na koniec Emilia Czerska zaprosiła do udziału w Turnieju Zastępów, który rozpoczynał się tego właśnie dnia, a kończy w maju. Co miesiąc nowe zadania.

Relacja z festiwalu oraz informacja kto co wygrał w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here