Niebezpieczna i kosztowna nadmierna prędkość

1
(fot. KPP Prudnik)

Od początku roku jazda z nadmierną prędkością – w związku z nowym taryfikatorem mandatów – stała się wyjątkowo nieopłacalna. Przekonali się o tym kolejni kierowcy na prudnickich drogach.

Jak informuje lokalna policja w środę (16 lutego) funkcjonariusze zatrzymali dwie mieszkanki powiatu opolskiego, które w rażący sposób przekroczyły przepisy drogowe.

W pierwszym przypadku, 36-latka kierująca alfa romeo w obszarze zabudowanym jechała 113 km/h. Według nowego taryfikatora, kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo straciła też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Druga kierująca, została zatrzymana na drodze wojewódzkiej 414. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, 29-latka jechała citroenem z prędkością 134 km/h. Na jej konto wpłynęło 8 punktów karnych, a mandat wyniósł 1000 złotych.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe – ostrzega policja. – Zmienna pogoda dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here