[FOTO/WIDEO] Koncert Noworoczny Bialskiej Orkiestry Dętej

0

Koncert Noworoczny Bialskiej Orkiestry Dętej to już tradycja, choć jak w wielu podobnych przypadkach, przerwana przez epidemię. Na początku 2022 r. wydarzenie już się odbyło.

Koncerty są na tyle znane i popularne, że organizowane są w kilku miejscach. Tym razem bialscy muzycy wystąpili po raz pierwszy 30 stycznia w Gminny Ośrodku Kultury w Walcach. Wydarzenie powiązane było z odbywającym się tego samego dnia Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, więc zrealizowany został dodatkowy element charytatywny.

W Białej BOD zaprezentowała się w niedzielę 13 lutego w restauracji Pod Łysą. Sala, choć duża, wymagała od muzyków i ekipy technicznej (zwłaszcza akustyków) sporo pracy, by wszystko wyszło profesjonalnie.

Obok orkiestry, przed publiczną wystąpiła Andrea Rischka. Wielkie brawa otrzymali najmłodsi artyści, którzy piękne zagrali na dzwneczkach. Tomasz Weinkopf wykonał utwór na eufonium, a Szymon Magosz na trąbce.

– Dziękuję naszym muzykom. Mimo trudnych czasów spotykali się od września w Domu Katechetycznym i za to dziękujemy księdzu proboszczowi, że udostępnił nam to miejsce. Dziękujemy panu Andrzejowi Weinkopfowi, który przez tyle miesięcy przygotowywał nas do tego koncertu. To nie jest tak, że wyciągamy nuty z szafy, zagramy dwa razy i wszystko działa. To jednak wymaga wiele pracy i wysiłku – mówił na zakończenie koncertu prezes BOD Mirosław Lasar.

Koncert poprowadziła Dominika Bassek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here