Weekend pełen wrażeń. „Pójdą boso”

5
Od lewej: Małgorzata Halek, Grzegorz Zawiślak i Sylwia Gawłowska

Po dwóch latach przerwy do stolicy powiatu prudnickiego wracają wydarzenia plenerowe

Moc atrakcji zaplanowano na pierwszy weekend czerwca. W dniach 3-5 Prudnik będzie gospodarzem 13. Festiwalu Miast Cittaslow.

– Spodziewamy się przyjazdu kilkudziesięciu włodarzy oraz całego sztabu ludzi z miast, które należą do sieci i będą się u tutaj promowały – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Grzegorz Zawiślak.  

Doskonałą okazją do zaprezentowania swoich regionalnych walorów będzie Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego. To już 23. edycja tej imprezy, choć po raz pierwszy odbyła się dokładnie ćwierć wieku temu. Jak informuje dyrektor Agencji Sportu i Promocji Małgorzata Halek, na terenie hali „Obuwnik” i przyległych do niej kortów łuczniczych, przygotowanych zostanie około 300 stanowisk dla wystawców. Zainteresowani mogą już zgłaszać chęć udziału. Scena – inaczej niż poprzednio – ustawiona zostanie na zewnątrz, pod namiotem. Swoją obecność zapowiedzieli także przedstawiciele miast partnerskich: z Northeim, Krnova i Nadwórnej, z którymi Prudnik obchodzi w tym roku okrągłe jubileusze współpracy (20 i 30 lat).  

W tym samym czasie odbędą się Dni Prudnika. W rynku zagra m.in. zespół „Tulia”, a gwiazdą sobotniego wieczoru będzie „Zakopower”.

Liderem zespołu Zakopower jest Sebastian Karpiel-Bułecka (fot. mat. prasowe)

– Stawiamy w tym roku na muzykę folkową, która łączy pokolenia – podkreśla Sylwia Gawłowska, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej.

Burmistrz Zawiślak liczy na to, że formuła trzydniowa oraz nowy termin święta miasta – kiedy ludzie nie rozjeżdżają się jeszcze na wakacje – przypadnie do gustu prudniczanom. Żywi też nadzieję, że ambitnych planów nie pokrzyżuje pandemia koronawirusa.

Zespół Tulia reprezentował Polskę na Eurowizji w 2019 roku (fot. mat. prasowe)

– W tamtym roku zachowawczo zrezygnowaliśmy z wielu wydarzeń, z tego tytułu też wiele krytyki się na moją głowę wylało. Ale jeżeli jakąkolwiek osobę uchroniłem przed zarażeniem i ewentualnymi konsekwencjami zdrowotnymi, to na pewno była to słuszna decyzja. W tym roku, jak słyszymy raczej nie powinno w tym okresie być żadnych zwyżek zachorowalności, przez te dwa lata widzieliśmy, że czerwiec był tym miesiącem najbezpieczniejszym. Jesteśmy też przygotowani na pogodę, jaka by nie była. A jak będzie gorąco i deszczowo, to co niektórzy może pójdą do domu po koncercie boso… – kończy gospodarz gminy, nawiązując do kultowego przeboju zakontraktowanej kapeli.  

5 KOMENTARZE

  1. Prudnik stolica powiatu jak to brzmi ale ta stolica jest brudna obrobiona przez psie odchody i zatopiona w gąszczu śmieci i butelek po alkoholu i wcale tu nie narzekam ale mówię jak jest ogarnijcie się włodarze tej stolicy i zróbcie coś z tym bo niedobrze się robi na widok tego syfu obok sklepów na skwerach i na chodnikach. Zamiast rozdawać darmową żywność po którą stoją kolejki młodych ludzi można zatrudnić ich do sprzątania miasta i za tą pracę dawać żywność a od porządku w mieście jest też straż miejska i dopiero czystym zadbanyn miastem można sie poszczycić a nie zamiatać śmieci pod dywan jak narazie to wstyd do takiej stolicy kogokolwiek zaprosic

    • Można by rzecz, że Prudnik to stolica pustej butelki. Zgadzam się z mieszkanką stolicy.
      Ja osobiście mam jeszcze apel do osób z pieskami na smyczy ….. GDY TWÓJ PIESEK SRA NA TRAWNIKU TUŻ ZA AUTEM NA OSIEDLU ALBO W JEGO POBLIŻU TO TAK JAKBY NASRAĆ PRZY DRZWIACH DOMU LUB PRZY DRZWIACH TWOJEGO MIESZKANIA…. OGARNIJCIE SIĘ WŁAŚCICIELE PIESKÓW

    • Dlatego powinien być wprowadzony podatek od psów. Właściciele psów nie sprzątają po swoich pupilach , a płacone podatki pozwolą na zwiększenie zatrudnienia służb porządkowych, które posprzątają

  2. Jak dobrze wstac , Skoro swit, Jutrzenki blask Duszkiem pic, Nim w gorze tam Skowronek zacznie tryl, jak dobrze wczesnie wstac Dla tych chwil, gdy nie ma wad wspanialy ,piekny swiat, jak dobrze wczesnie rano wstac…..i boso przejsc przez czas !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here