Alkohol i nadmierna prędkość

0
(fot. KPP Prudnik)

Prowadzenie pojazdu to wielka odpowiedzialność. Każdy powinien mieć świadomość, że jazda z nadmierną prędkością i kierowanie autem w stanie nietrzeźwości stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo wielu apeli, prudniccy policjanci w ostatnim czasie zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy drogowe.

W pierwszym przypadku do zatrzymania doszło na terenie gminy Biała. Tam policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli audi, którego kierujący o 15 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Za kierownicą auta siedział 58-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do identycznej sytuacji doszło na terenie gminy Głogówek. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 53-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Badanie alkomatem w jego przypadku wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni już stracili prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi im nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

Brakiem poszanowania przepisów wykazał się także 31-latek kierujący citroenem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Według nowego taryfikatora, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu prudnickiego stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że nadmierna prędkość oraz alkohol to główne przyczyny tragicznych zdarzeń na drogowych. (źródło: KPP Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here