Dopięła swego. Brawo!

3
(fot. archiwum prywatne)

Julia Apanowicz dostała się do policji. Kiedy we wrześniu rozmawialiśmy na łamach „TP”, łuczniczka Obuwnika była w trakcie rekrutacji, składającej się m.in. z testu wiedzy i oceny sprawności fizycznej.

Bardzo dużo czasu i pracy włożyłam w to wszystko – regularne treningi, multum nauki i notatek, praca nad samą sobą. Ale było warto – mówi dziś uradowana.

Dwudziestokilkulatka już w gimnazjum czuła, że chce podążać w tym kierunku.

– Partner, który jest zawodowym strażakiem zaognił moje zainteresowanie służbami mundurowymi – wspomina.

Duma rozpiera także rodziców i liczne rodzeństwo (sześć sióstr).

– Od samego początku mnie dopingowali – poskreśla. 

Julia Apanowicz służyć będzie – przynajmniej na początku – w Opolu.

– Byłam przygotowana na to, że w całym województwie jest bardzo mało wakatów i nie trafię tam, gdzie bym chciała. Ale Opole to spore miasto, większe możliwości i mogę się bardzo dużo nauczyć – przyznaje.

(fot. archiwum prywatne)

Zanim prudniczanka wyjdzie na ulice, musi przejść ponad półroczne szkolenie zawodowe, nazywane potocznie „szkółką policyjną”.

– Każdy zawód jest niebezpieczny – jeden mniej, inny bardziej. To fakt, że policjant jest szczególnie narażony, jednak mnie to nie przeraża, lecz daje poczucie większej odpowiedzialności za to, co robię – ocenia realia pracy „niebieskich”. – Nie chciałabym, aby ludzie widzieli we mnie tylko wroga, ale również osobę, do której mogą zgłosić się o pomoc.

Zła informacja dla fanów łucznictwa jest tak, że Julia zmuszona jest zawiesić treningi. Mamy jednak nadzieję, że szybko wróci do rywalizacji i znów stanie na podium mistrzowskich zawodów.

3 KOMENTARZE

  1. Czemu akurat o niej jest artykuł? Nie ona jedyna z prudnika dostala się do policji, zwłaszcza że nie jest to takie trudne – nawet szkółka policyjna z 6 miesięcy jest obecnie skrócona do 3. Rozumiem że to rodzina, dlatego jest stworzony ten artykuł….

    • Szkoła nie jest skrócona, ma Pan błędne informacje- obecnie trwa 6,5 miesiąca.
      Dlaczego o mnie artykuł? Być może dlatego, że ostatnio był wywiad, w którym wspomniałam, że jestem w trakcie rekrutacji..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here