Łąka Prudnicka ma nowego sołtysa

3
Grażyna Dancewicz i Damian Spychalski (fot. Sołectwo Wsi Łąka Prudnicka)

W wyniku przeprowadzonych wczoraj (30.01) wyborów funkcja ta przypadła Grażynie Dancewicz.

Nowa reprezentantka wsi zajęła miejsce Damiana Spychalskiego, który złożył rezygnację w trakcie kadencji. W 2019 roku muzyk pokonał Dancewicz i przejął schedę po Antonim Zadrożnym. Teraz jego następczyni jako jedyna przystąpiła do wyborów uzupełniających. Co prawda zaproponowano trzy nazwiska kandydatów, lecz pozostałe dwie osoby nie przyjęły propozycji. Inaczej było w przypadku Dancewicz. 62-latka prowadziła nawet kampanię wyborczą w mediach społecznościowych.

– Postanowiłam wystartować w wyborach na sołtysa naszej Łąki, bo chcę budować nić porozumienia pomiędzy różnymi grupami społecznymi. Będą otwarta na nowe pomysły i dostępna dla wszystkich mieszkańców. Mam jasną wizję rozwoju Łąki Prudnickiej, ale potrzebuję Waszej pomocy, bo tylko wspólnie nam się uda – można było przeczytać.

Nowa sołtys na 91 możliwych głosów zebrała 76.

Grażyna Dancewicz zawodowo związana była z administracją Zarządu Budynków Komunalnych w Prudniku (obecnie Zakład Usług Komunalnych). Jej małżonek przez wiele lat zasiadał na stanowisku prezesa ZUK. Aktualnie jest drugą osobą w spółce. Pełni też społeczną funkcję prezesa LZS Łąka Prudnicka.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here