Zaskakujące zachowanie nietrzeźwego za kierownicą!

13
Zdjęcie poglądowe (fot. KPP Prudnik)

Na widok policjantów sam zatrzymał się do kontroli – był nietrzeźwy.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło 18 stycznia, przed godziną 17.00 na terenie gminy Biała. Tam policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy. W pewnym momencie na widok policyjnego patrolu, bez żadnego sygnału ze strony policjantów do kontroli zatrzymał się kierujący osobowym fiatem. Jak się szybko okazało, mężczyzna siedzący za kierownicą miał sporo na sumieniu.

Funkcjonariusze podczas rozmowy od 63-latka wyczuli woń alkoholu. To, że mieszkaniec powiatu prudnickiego był nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie pokazało ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Policjantom tłumaczył, że wracał z pracy.

63-latek już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny. Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i dla innych. Dotyczy to kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzystów oraz pieszych. Apelujemy o rozsądek!

(źródło: KPP Prudnik)

13 KOMENTARZE

  1. Jeszcze się dobrze rok nie rozpoczął. A już mamy „GŁUPKA ROKU” powiatu prudnickiego. Może redakcja ufunduje mu jakąś nagrodę, chociaż stary kalendarz z zeszłego roku.

  2. To naprawdę obywatelska postawa. Nikogo nie zabił, nikt nie zginął, nikt nie będzie kaleką. Sąd w nagrodę po wyroku skazującym, powinien go zwolnić z kosztów i grzywny.
    Pijaczki, na widok radiowozów, meldować się u policjantów.

    • Jakkolwiek brzmi sarkastycznie, to gość doznał jakiejś skruchy i powinno być to uwzględnione jako okoliczność łagodząca. Dokonał przestępstwa i sam się zgłosił.

  3. Oby wiecej takich ludzi. Pochwalam. Mamy jajomaty, paczkomaty, A moze pionierski pomysl na skale kraju i postawic jakis wrzutomat kolo starostwa zeby alkoholicy wrzucali tam swoje prawo jazdy albo jakas darmowa przesyłka chociaz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here