Natalia, jakiej jeszcze nie znaliście

3
fot. VOX Art Natalia Rygiel

Uczy, bawi, uczestniczy w rozwoju dzieci, a jej rymowanki łamią barierę miliona wyświetleń. Natalia Rygiel, bo o niej mowa, realizuje się w nowym projekcie.

Urodzona w Prudniku wokalistka nagrała dla „Jellyphant” już osiem utworów. Zlecenia otrzymuje z Czech. 

– To długa historia – śmieje się, pytana o początki przedsięwzięcia. – Przeczytałam kiedyś książkę Michała Kozłowskiego „Jak zostać tekściarzem”. Na samym końcu było napisane: „Chcesz skonsultować tekst? Napisz do mnie maila”. Napisałam, Michałowi przypadło do gustu.

Artyści zaczęli ze sobą współpracować. Literat napisał dla Natalii m.in. dwa teksty na płytę „NowoRoczni”.  

– Pewnego dnia zdradził, że tłumaczy teksty z angielskiego na polski piosenek dla dzieci. I że szukają wokalistki. Nagrałam im demo „Pudełko na zabawki”. Tak im się spodobało, że na demo się skończyło (uśmiech).

Kolejne produkcje były tylko kwestią czasu. 

– Michał tłumaczy, ja śpiewam. Najważniejsze, że sprawia mi to frajdę, szczególnie śpiewanie tych partii dziecięcych. Rymowankę o nocniku nagrywałam chyba z pięć razy, bo płakałam ze śmiechu – wspomina.

Natalia Rygiel w 2011 roku współzakładała rockowy zespół „Misscore”. Dwa lata później wygrała prestiżowy konkurs wokalny, w którym nagrodą był występ u boku Ewy Farnej. W roku 2017 wzięła udział w 8. edycji telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”. Przed trzema lat ukazał się jej debiutancki singiel „Złudzenia”. Niedawno otworzyła profesjonalne studia nagrań „Vox Art” w Lubrzy. Obecnie realizuje kolejne interesujące projekty. Ma ogromny talent i wykazuje niemniejszy zapał do pracy.  

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here