Prudnicka policja podsumowała Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

6
(il. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa)

Ponad 550 zgłoszeń na terenie powiatu prudnickiego odnotowali policjanci w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Internetowa strona – mapa pozwala zgłosić różne formy zagrożenia bez względu na miejsce zamieszkania. Mogą to być m.in. akty wandalizmu, zakłócania ciszy nocnej, czy przekraczania dozwolonej prędkości na drodze.

– W 2021 roku zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości – 210, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 107, nieprawidłowego parkowania – 101, czy niewłaściwej infrastruktury drogowej – 23 zgłoszeń – informuje policja.

>> LINK DO KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA <<

Jaka jest skuteczność zgłoszeń? Czy policja reaguje na nie? Mundurowi podkreślają, że ponad 55 proc. zgłoszeń jest potwierdzania w wyniku weryfikacji.

– Pamiętajmy, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego 112 – zaznaczają policjanci.

6 KOMENTARZE

 1. Wystarczy przejrzec kamere z rynku ta obok apteki przy ul zamkowej, (jesli jest aktywna) jak odbywa sie „jazda pod prad’ w jednokierunkowa, spozywanie alkoholu na laweczkach , jazda powyzej dopuszczalnej predkosci o zalatwianiu” potrzeb psich” w obecnosci wlascicieli nie wspomne,i wcale nie sa to godziny nocne, wiec weryfikujcie!!

    • Jasne że kapuś. 40 lat temu było dużo gorzej niż teraz i jakoś nikomu nic nie przeszkadzało. Dzisiaj sami alergicy. Wszystko wam przeszkadza. Skłócone społeczeństwo kapusiów, konfidentów i sygnalistów. Co z wami państwowe media zrobiły ???????????? Zresetowały mózgi ??? I zostaliście jadowitymi wężami dla swoich współbraci !!!! Macie powody do dumy ???? Całe życie byliście wzorowymi obywatelami ???? Żaden z was nie miał psa co robił po trawnikach ? Żaden z was nie wjechał pod zakaz ???? Żaden z was nie pił alkoholu w Rynku na ławce ????? Idealni i święci !!!!

     • Właśnie 40 lat temu było tak, że każdy miał wszystko w dupie. Pijak leżał na ławce, śmieci walały się po lasach, ekspedientka i urzędniczka na ciebie warczały, a na klatce schodowej syf był miesiącami. Może tobie było dobrze w takich warunkach. Społeczeństwo obywatelskie to odpowiedzialność i porządek. Nie srasz sąsiadowi na trawnik, nie robisz mu rajdów samochodem pod dom domem, więc jesteś ok i jest zasada wzajemności. Nie potrafisz tego, odpowiadasz. Media państwowe? A co ich takie rzeczy obchodzą? Ich obchodzi opozycja i #winatuska. U nich odpowiedzialność kończy się na przynależności do ich kasty.

 2. Proponuję faktycznie jeździć i sprawdzać te zgłoszenia, to może będzie ponad 55%. Czasami trzeba 3 razy zgłosić, zanim łaskawie pojadą i potwierdzą. Samochody parkują w Prudniku gdzie popadnie, czasami po 3 miesiące na skrzyżowaniu stoją (ul. Traugutta), nie wspominając o pojazdach zaparkowanych przy przejściach dla pieszych, obok placu zabaw w parku, na rynku, na Młyńskiej itd.
  Prudnicka drogówka to jakiś żart.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here