Brytyjczycy kupili park handlowy w Lubrzy

23

Zmiana właścicielska nie jest niespodzianką. Dotychczasowy inwestor Fortis Investments specjalizuje się w budowie i organizacji obiektów handlowych, natomiast ich utrzymanie pozostawia nowym właścicielom.

Tym jest London & Cambridge Properties Ltd., brytyjska firma inwestycyjna, specjalizująca się w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi. Firma informuje, że ma ich obecnie 70., a łączna powierzchnia najmu przekroczyła 260 tys. m kw.

W swojej informacji prasowej LCP nazywa lubrzański obiekt Prudnik Retail Park, co wprowadza zmianę w stosunku do dotychczasowej formy Premium Park w Lubrzy. Być może to określenie tylko na użytek noty informacyjnej, a teren pozostanie przy swojej dotychczasowej nazwie. To się okaże w najbliższym czasie.

Otwarty pod koniec października kompleks handlowy w Lubrzy obejmuje kilkanaście dużych sklepów, kantor wymiany walut oraz dyskont Biedronka. Jeszcze w styczniu ma być otwarta restauracja McDonald’s, trwa budowa stacji paliw Shell, a w kolejce czeka market budowlany Bricomarche. Będzie też restauracja Olimp. To inwestycje, które są lub będą realizowane w najbliższym czasie, tymczasem ostrożnie mówi się o dalszej rozbudowie kompleksu o tereny w kierunku zabudowań Lubrzy. Wiele będzie zależało od zainteresowania nowych inwestorów.

Na razie największy kompleks handlowy w powiecie prudnickim i jeden z większych w południowej części województwa opolskiego, cieszy się sporym zainteresowaniem klientów – mieszkańców i podróżnych poruszających się przebiegającymi w sąsiedztwie dwoma drogami krajowymi oraz drogą wojewódzką.

23 KOMENTARZE

   • Parking dla matki z dzieckiem jest dla matki z dzieckiem i czego tu nie rozumiesz. Niestety są buraki które nawet na miejscu dla matki z dzieckiem parkują nie mając na pokładzie dziecka czy fotelika. Zwróciłem się z prośbą o takie miejsca parkingowe żeby było łatwiej młodym bo Ty nie pomyślałes o tym ani nikt inny. Zawsze coś spiernicza w tym mieście. Zawsze są niedoróbki.

     • Lubrza to metropolia z galeria a Prudnik przy Lubrzy to już wioska (w dodatku bez galerii). Jak na miasto powiatowe to słabo.

     • Bez kompleksów, przecież to centrum powstało dzięki potencjałowi gospodarczemu Prudnika i dla tego jest przyklejone do miasta, a nie do wioski. Nikt by nie wyłożył złotówki aby tak duży obiekt zrobić dla wioski. We Wrocławiu nikt nie marudzi że sklepy są na Bielanach, a strefa przemysłowa w Kobierzycach. Te tereny są atrakcyjne i tam się buduje, a że należą do sąsiedniej gminy, ich szczęście nasz pech. Pozdrawiam.

     • @Bubu, racja, choć nie tylko. Do Lubrzy zaczęli jeździć ludzie na zakupy z sąsiednich gmin, z okolic Głubczyc, z Jarnołtówka, Mosznej, z Głogówka, a nawet spod Nysy i z Czech oczywiście. Dlatego, że teraz mają tu najbliżej, a ponadto drogi dojazdowe są niezłe. Do Kędzierzyna jest pasmo wiosek, podobnie do Opola, a do Nysy dojechać to masakra.

  • Zgadzam się z Panem. Jak można było uruchomić Park Handlowy w Lubrzy, bez dojścia dla pieszych?! Przejeżdżające tiry, samochody osobowe, i czekający na poboczu, na trawie piesi, którzy z niecierpliwością czekają na lukę w ich przejeździe, aby przebiec przez jezdnię do parku!!!!
   Tylko czekać jak coś się wydarzy !!!!!!
   ( To samo czynią od lat osoby, które uprawiają nording wooking, aby przejść na ścieżkę spacerową!)

 1. Kompleks spory jak na taką prowincję ale moim zdaniem asortyment nijaki, przewaga chińszczyzny a i tak trzeba jeździć do Opola jak ktoś chce kupić coś lepszego. Może z czasem wejdą jeszcze inne marki takie jak w Opolu

  • Wiesiek, ale ty światowy gość jesteś! Cieszę się, że mogłem Ciebie poznać chociaż tą drogą. Nie rozśmieszaj mnie, w Opolu coś lepszego? Ja latam do Paryża i Dubaju!

 2. Jakby nie patrzeć, to dobra informacja dla lokalnej gospodarki. Jest zainteresowanie poważnego inwestora terenami wokół Prudnika. Nikt nie kupuje nieperspektywicznych obiektów, których cena będzie stać lub spadać. Na razie centrum handlowe korzysta z położenia Prudnika, ale wkrótce to może ulec wyrównaniu. Kluczowe są tereny przy Przemysłowej i obwodnicy Prudnika.

  • Z podróżnych mało kto patrzy na granice gmin. Centrum handlowe wygląda jak część Prudnika i każdy ma świadomość tego, że powstało pod klientów z tego miasta. Prudnik wizerunkowo na tym korzysta, a dla przedsiębiorców to znak, że warto tu inwestować. I tyle w temacie. Dla miasta oczywiście szkoda, że nie w jego granicach, ale to też nie dramat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here