Milion złotych dla gminy Lubrza

4
Wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek (fot. Damian Wicher)

To nagroda za zwycięstwo w rządowym konkursie „Rosnąca odporność”.

Zasady rywalizacji były proste. Wygrywał ten, kto osiągnął największy poziom (przyrost liczony był w punktach procentowych) w pełni zaszczepionych mieszkańców przeciw COVID-19 w okresie od 1 sierpnia do 31 października. W powiatach z czterema gminami, czyli takich jak prudnicki, triumfator inkasuje okrągły milion złotych, natomiast za drugie miejsce przewidziano połowę tej kwoty.

– Dziś odebraliśmy wyniki – nie kryje radości w rozmowie z „TP” Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy. – Mocno przycisnęliśmy w ostatnich dwóch tygodniach konkursu. Zachęcaliśmy do szczepień tych mieszkańców, którzy chcieli się zaszczepić, ale nie wiedzieli, kiedy, gdzie i jak. Bardzo dużo pomogli nam strażacy z flagowej jednostki w Lubrzy.

Druhowie mają powody, by poczuć dodatkową satysfakcję. Ekstra pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego.

– Pojazd będzie nowy i z prawdziwego zdarzenia. Już dawno planowaliśmy nabyć taki, ale nikt nam nie chciał udzielić dofinansowania. Wóz będzie służył całej społeczności przez następnych minimum 20 lat – dodaje gospodarz Lubrzy.

Według wstępnych rozstrzygnięć, 2. miejsce w powiecie prudnickim zajęła gmina Głogówek.

(źródło: gov.pl)

4 KOMENTARZE

  1. Nalezy sie Lubrzy. OSP zapracowalo na taki wynik konkursu. Tylko niech kupią najbardziej wypasioną bryke dla osp, a gmina tez powinna dolozyc jeszcze zeby byl naprawde z dobrym sprzetem do ratowania zycia i mienia

  2. Wyniki bardzo wyrównane, wystarczyło, żeby instytucje gminne włożyły w temat więcej wysiłku, a wynik mógłby być całkiem inny. Mówię tu zwłaszcza o Prudniku, który ma w powiecie największe siły i środki do akcji promocji szczepień. To nie zabawa, ale walka o życie i zdrowie ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here