W Lubrzy wystartowało prywatne studio nagrań

3

W Lubrzy powstało nowe, prywatne studio nagrań – Vox Art. Jego właścicielką jest animatorka kultury, piosenkarka – wokalistka grupy Misscore Natalia Rygiel.

Studio mieści się w wynajętych pomieszczeniach w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Trzy z nich to właściwe studio akustycznie zaadaptowane przez dra Bartłomieja Kruka z Politechniki Wrocławskiej.

W studio można zrealizować proste, jak i zaawansowane sesje nagraniowe – od nagrań wokalu do podkładu, po nagrania zespołów muzycznych, chórów i orkiestry. Studio zajmuje się również produkcją muzyczną, miksem i masteringiem. Innymi słowy klient może liczyć na pełny zakres obsługi – w studio powstanie tekst do utworu, aranżacja do niego, nagranie instrumentów „żywych” lub cyfrowych, miksowanie i przygotowanie do wydania.

Firma posiada wysokiej klasy mikrofony do nagrań, w tym wysoko ceniony Neumann u87 Ai.

Natalia Rygiel otrzymała unijne dofinansowanie na uruchomienie studia w wysokości 100 000 zł, z czego większość przeznaczona została na adaptację akustyczną. Poza środkami z projektu wyremontowano pomieszczenie socjalne i toaletę, poprawiono estetykę otoczenia oraz zrealizowano komunikację pomiędzy pomieszczeniami w postaci kamer oraz połączenie ze sceną widowiskową GOK-u. Dzięki temu studio ma możliwość nagrywania koncertów i wydarzeń artystycznych prosto ze sceny w jakości studyjnej.

– Zawsze było moim marzeniem mieć własne miejsce do nagrywania utworów.  A dlaczego nie robić tego także dla innych? – mówi Natalia Rygiel.

W oficjalnym otwarciu studia (28 października) wzięli udział zaproszeni goście: wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek, dyrektor GOK-u Piotr Charczuk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marek Marciniak, pracownik GOK-u Małgorzata Nosal oraz muzyk Mateusz Dźwigała i Kacper Trela.

3 KOMENTARZE

  1. PRUDNICZANIE !!!! Wejdźcie na Youtube. Odszukajcie Misscore Polska i sasubskrybujcie i zalajkujcie loklanych artystów. Wstyd żeby mieli tylko 309 subskrybcji. Nie bądźcie wężami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here