Roszkowski nowym liderem prudnickiej Platformy

18
Starosta Radosław Roszkowski (fot. Damian Wicher)

Radosław Roszkowski został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w powiecie prudnickim.

Zastąpił on na tej funkcji Franciszka Fejdycha, który w latach 2006 – 2018 zasiadał na stanowisku burmistrza Prudnika. Roszkowski jest starostą prudnickim od 2006 (aktualnie czwarta kadencja).

Zmiana przewodniczącego odbyła się w ramach aktualnych wyborów w strukturach Platformy Obywatelskiej w regionach.

18 KOMENTARZE

 1. Skoro TP ciągle o Rozkochowie to ja ciągle o Zamku w Łące Prudnickiej. Dla ciekawych historii i dalszego losu tego obiektu …… najnowszy materiał z 16 października 2021 roku.

  https://nto.pl/zamek-w-lace-prudnickiej-za-chwile-sie-zawali-czy-jest-szansa-uratowac-zabytek/ar/c1-15854125

  Starosta prudnicki (R.Roszkowski) wystąpił do wojewody o zabezpieczenie pieniędzy z budżetu państwa na ratowanie popadającego w ruinę renesansowego zamku w Łące Prudnickiej. Dojrzewa decyzja o wywłaszczeniu zabytku….. i oby tak dalej….3mam kciuki.

 2. Przeciez w 2022 beda znowu wybory do powiatu. Trzeba sobie juz zbierac wyborcow. A zamek co wykupia, zabezpuecza i bedzie stac dalej i niszczec. Nic sie nie zmieni oprocz wyborcow. Jest w naszym powiecie jeszcze zamek w chrzelicach, ktory tez jest ruina. Moze by sie tez tym zamkiem zainteresowac.

  • Na uratowanie zamku w Chrzelicach nie ma nadziei już od kilkudziesięciu lat. Zamek w Łące przynajmniej można jeszcze nazwać zamkiem. Chrzelice to teraz same mury.

   • I tak, i nie. Łąka to jeszcze całe pomieszczenia ze sklepieniami i sufitami, tu jeszcze jest co ratować i można snuć plany, co do wykorzystania.

    Pani ma rację, że o Chrzelicach też nie ma co zapominać, z tą różnicą, że tam prace powinny polegać na trwałym zabezpieczeniu gołych murów. Koszt jednorazowy i na wiele lat. Stawiałbym tu na inicjatywę gminy Biała, bo na prywatnego inwestora nie ma tu już nadziei.

 3. Alicja z PRUDNIKA.czemu wszyscy piszą o zamkach a budynek przedszkola Frotex po przedsiębiorcy Franklu to pryszcz , !!!!!! sprzedał to Frotex jakiemuś malwersantowi za 10, 000 zł i budynek marnieje w oczach . Na jakiej podstawie Frotex to sprzedał byla to jego wlasność ???? czemu się tym budynkiem nikt nie zainteresuje. Ruiny zostaną ruinami i basta a budynek Frankla jeszcze można uratować !!!!Z poważaniem mieszkanka Prudnika.

  • Marnieje, ale stoi cały, nie jest plądrowany i jeszcze się nie wali. To przykre, co napiszę, ale w tej chwili nie potrzebuje pilnej pomocy. Niemniej przydałoby się zacząć naciskać właściciela, co on chce z tym zabytkiem zrobić, bo trwanie w próżni niczemu nie służy. Przejęcie kolejnego pałacu przez gminę nie wchodzi w rachubę.

 4. To prawda ten budynek po dawnym przedszkolu frotexu marnieje w oczach i szkoda zeby popadł w ruinę. Ten budynek jeszcze się da przywrócić do życia bardziej niż zamek w łące prudnickiej. A swoją drogą w następnych wyborach czas zmienić ekipę bo ileż można na te same osoby patrzeć myślę że czas niektórych już minął

 5. Zawsze podziwialem zamek w Lace Prudnickiej, widzialem tez jego powolny upadek , wrescie po latach Starostwo podjelo temat ratowania renesansowej budowli, ALE-1,7 mln z ktorych 700 tys zlotych ustawa trzeba przekazac wlascicielowi-dewastorowi, wtedy zostaje bardzo malo. W Glogowku mieli do dyspozycji 5 mln zlotych na : remont elewacji ,wymiane stolarki, uporzadkowanie dziedzinca,itd. Wczesniej zamek przeszedl remont dachu (remont nie odbudowe) I wiez barokowych, o kosztach nie wspomne , moze faktycznie wybrac mniejszy koszt i doprowadzic do remontu palacu po Franklu? Na przykladzie miasta Lodz ,secesja to tez historia a na Chrzelice czy tez Lake Prudnicka docelowo trzeba miec lekko 10 mln zlotych!!

  • Od odszkodowania z pewnością państwo odliczy sobie niezapłacone podatki od nieruchomości, mandaty za niewykonane nakazy związane z ratowaniem zabytku i budowli (odsetki lecą). Do tego dodać jeszcze koszt prac zabezpieczających, które leżą obecnie po stronie właściciela i zostaną przeprowadzone przed wywłaszczeniem i wyjdzie na to, że to odszkodowanie w całości wróci do państwa. Jeszcze prace w parku bym zrobił, bo drzewa walą się na drogę krajową i trzeba je pilnie wykonać.

 6. Nie przypisujcie zasĺug Radkowi, bo to jego czwarts kadencja a temat został jedynie poruszony, nawet nie rozpoczęty. Radek to bardziej od zabytków woli… [fragment komentarza odnoszący się do życia prywatnego został usunięty – red.]

 7. Jozek-Wladek-Cesiek
  Ktory z tych dwoch ( Fejdych czy Roszkowski ) jest gorszy ?
  To problem niemozliwy do rozwiazania , bo ci dwaj panowie sa mistrzami nieudolnosci i nierobstwa .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here