Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (20 października)

1

Patologia w policji. W tle wyczyn kierownika ZWiK. Były funkcjonariusz policji twierdzi, że został zniszczony, bo przyczynił się do zatrzymania prominentnego polityka PiS. Nie tylko on miał ponieść konsekwencje wykonywania swoich obowiązków służbowych. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 20 października). Oto zapowiedzi:

 • Część nie garnie się do pracy. Na dzień 30 września liczba osób bezrobotnych w powiecie prudnickim wynosiła 1.501 i w zasadzie od kilku miesięcy nie ma tutaj znaczących różnic – informuje „TP” Grażyna Klimko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku.
 • Gospodarka: Dostali rykoszetem. Aktualna sytuacja w łańcuchu dostaw półprzewodników wywróciła do góry nogami w przemyśle motoryzacyjnym na całym świecie. Z głębokim kryzysem musi zmierzyć się też prudnicki Henniges.
 • Gospodarka: Nowy inwestor. W Prudniku swój zakład otwiera producent kawy i produktów na bazie kofeiny.
 • Opłaty za śmieci ostro w górę? Nyscy samorządowcy rozwiązali porozumienia zawarte pomiędzy tamtejszą gminą a osiemnastoma gminami Opolszczyzny, w tym Białą, Lubrzą, Korfantowem i Prudnikiem, w zakresie utrzymania składowisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych. – Instalacja w Domaszowicach nadal przyjmować będzie do przetwarzania odpady, niemniej jednak w trybie i na warunkach ustalonych przez właściciela, tj. EKOM – poinformował strony burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.
 • Premium Park otwiera się w przyszłym tygodniu. Grupa Fortis – inwestor marki Premium Park poinformował o dacie otwarcia centrum handlowego w Lubrzy.
 • Krok ku ratowaniu zamku. Zgodnie zapowiedzią na sesji Rady Miejskiej w Prudniku starosta prudnicki Radosław Roszkowski podejmuje działania w celu wywłaszczenia zamku w Łące. Droga do celu jest jeszcze daleka.
 • Prudnik: Nowa nawierzchnia cmentarnych alejek. Na terenie prudnickiego cmentarza komunalnego trwają prace, których efektem jest nowa nawierzchnia części alei.
 • Nowy blok w 2023 roku. Taki jest plan. Prudnikowi daleko jest do mieszkaniowego boomu odnotowywanego choćby w niedalekiej Nysie, jednak i tu realizowane są inicjatywy, wskazujące że też coś się dzieje.
 • Profilaktyka ratuje życie i zdrowie. Od wielu lat mówi się jak ważna jest profilaktyka w walce z rakiem piersi, dlatego też przy okazji 150-lecia firmy Bardusch zdecydowaliśmy się ułatwić dostęp do badań dla chętnych Pań powyżej 39. roku życia.
 • Nowi kandydaci na harcerzy i zuchów stanowili większość na pierwszym apelu, oficjalnie inaugurującym rozpoczęcie roku harcerskiego 2021/2022.
 • Nowe przejścia na Dąbrowskiego. Powiat Prudnicki ogłosi wkrótce przetarg na dwa zadania rozpoczynające kompleksową przebudowę przejść dl pieszych na ul. Dąbrowskiego w Prudniku.
 • Inwestycje: Prawie 3 kilometry nowej drogi. Powiat Prudnicki wraz z Gminą Biała wyremontuje drogę między Rostkowicami i Mionowem z wykorzystaniem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 • Szonów: Nowy samochód w strażackiej flocie gminy Głogówek. Szczęśliwi strażacy z jednostki OSP w Szonowie nowy nabytek nazywają pieszczotliwie „świeżynką”.
 • Korfantów: 29. Wojewódzki Dziecięcy Festiwal Piosenki. Za rok odbędzie się już 30. jubileuszowa edycja tego uznanego korfantowskiego święta muzycznego. Byłoby tak już w tym roku, tymczasem jednak epidemia pokrzyżowała plany i w zeszłym roku festiwal nie odbył się. W tym natomiast został przeniesiony na inny termin i ostatecznie został zorganizowany. W gazecie publikujemy nazwiska laureatów.
 • Walce: Nowy zarząd gminny. W sobotę 9 października w Straduni spotkali się delegaci oraz przedstawiciele Zarządu Gminnego Związku OSP w Walcach.
 • Walce: Pokaz jesiennych stołów. Kilkanaście miejscowości zaprezentowało próbkę swoich kulinarnych umiejętności podczas „Pokazu jesiennych stołów”, który odbył się w niedzielę 10 października w Brożcu.
 • Rozkochów: Wystrzałowy Kartoffelfest! Kilkaset osób wzięło udział w sobotniej imprezie plenerowej zorganizowanej na terenie dziedzińca Pałacu Rozkochów
 • Kultura: Paulina, Oskar i Pani Róża. W pięknych okolicznościach zabytkowej architektury – w holu willi Hermanna Fränkla w Prudniku odbył się koncert „Wieczór pieśni”. Wykonawcami byli: Oskar Koziołek-Goetz (bas-baryton) i Paulina Garlińska (gitara klasyczna). Na koncert zaprosiła Róża Zgorzelska.
 • Młode pokolenie: Biała trzykrotnie na podium. Na ogromnej imprezie tanecznej w Raciborzu wystąpiło 90 zespołów z całej Polski pokazując 500 choreografii, rywalizując w stu konkurencjach tanecznych. Wśród nich z dużym sukcesem zaprezentowały się mażoretki z Białej.
 • Ekologiczny styl życia uczniów z Szybowic. Ostatnie dni sierpnia i wrzesień stanowiły intensywny okres realizacji przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach projektu „Ekologiczny styl życia w gminie Głubczyce i Prudnik”, sfinansowanego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego.
 • Archiwum Odkrywcy: Śladem przedwojennych bractw. Bractwo było związkiem osób wierzących, założonym dekretem władz kościelnych w celach dewocyjnych. Obok nich istniały też sodalicje, kongregacje i związki, które powstawały dzięki potwierdzeniu wyrażonemu przez Kościół. Zakładano księgi z wpisanymi nazwami członków i datami wstąpienia lub wystąpienia.
 • Petanque: Edward Soćko i Bożena Wieczorek najlepszą drużyną dwuosobową 2021. W sobotę 16 października rozegrane zostały pierwsze w historii Prudnika mistrzostwa dubletów w Petanque.
 • Sport (piłka nożna): Zwycięstwo okazałe, ale gra była słaba. Niezwyciężona pozostaje w domowych pojedynkach drużyna Fortuny Głogówek. Tym razem w pokonanym polu pozostawiła ekipę Chróścic, z którą zmierzyła się w ramach 12. kolejki 4. ligi opolskiej. Gospodarze mający w pamięci ubiegłoroczną klęskę z tym zespołem aż 2:7 u siebie, do spotkania podeszli dość ostrożnie. (Fortun Głogówek – Victoria Chróścice)
 • Sport (piłka nożna): Powrócili na fotel lidera. Jedenasta kolejka spotkań przyniosła dla prudniczan wymarzone rozstrzygnięcia. Po cennym zwycięstwie w Walcach oraz porażkach najgroźniejszych rywali do awansu: GKS-u Głuchołazy, Atomu Grądy i Sudetów Burgrabice, Pogoń – jako jedyny zespół bez przegranej, powróciła na fotel lidera.
 • Sport (koszykówka): Teatr jednego Żebroka. Pogoń Prudnik pierwszy raz w tym sezonie musiała odrabiać dwucyfrowe straty. Finalnie odniosła pewne zwycięstwo i wciąż pozostaje bez porażki. Swoich byłych kolegów z drużyny pogrążył Mateusz Żebrok, autor aż 36 punktów. (WKK II Wrocław – Pogoń Prudnik)

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

1 KOMENTARZ

 1. Nie ma ludzi do pracy nie garną sìe do pracy ale garną sie do brania pieniedzy z opieki społecznej i stoją po darmowe jedzenie młodzi ludzie zdolni do pracy tylko robić sie nie chce pogonić to towarzystwo do roboty bo nie ma juz w Polsce komu pracować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here