Oktoberfest w Rzymkowicach

5

W niedzielę 3 października w Rzymkowicach bawiono się na Oktoberfeście. Impreza spod znaku piwa ma już swoją kilkuletnią tradycję w tej miejscowości. Jak zwykle zabawa była przednia. Przed publicznością wystąpiły przedszkolaki, Kabaret „Bez Szansy” i zespół Kwaśnica Bavarian Show.

5 KOMENTARZE

  1. Oktoberfest w Rzymkowicach …. Nie można było zwyczajnie po polsku napisać ? Przykre, że nawet dziennikarze nie dbają o kulturę języka polskiego!!!! . Kłaniają się przepisy ustawy dotyczące ochrony języka polskiego i używania go w działalności publicznej oraz w obrocie prawnym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

      • Oktoberfest to święto piwa, dożynki chmielne… prawda,że lepiej brzmi po polsku i że polskie słowa lepiej określają to wydarzenie ? Jeżeli ktoś będzie dbał o kulturę języka polskiego to będzie używać polskich nazw własnych. Zbyt mocno ulegamy trendom dzisiaj zapominając o polskości.

        • Trochę w tym racji jest, ale jeśli ta akurat impreza ma bawarski wydźwięk, bawarski program artystyczny i bawarskie zabawy, to nazwa bawarska siłą rzeczy pasuje. Gdyby była w staropolskim stylu, to wtedy takie Święto Chmielu by pasowało szczególnie. Jak pamiętam, to kiedyś takie święto było w Głogówku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here