Volvo na straży bezpieczeństwa mieszkańców

3

We wtorek późnym wieczorem (5 października) do Szonowa dotarł nowy wóz bojowy straży pożarnej dla tamtejszej jednostki.

Zasoby OSP Szonów wchodzącej w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wzbogaciły się o nowe fabrycznie volvo FL 4×4 ze zbiornikiem o pojemności ponad 4 metrów sześciennych i autopompą o wydajności 1600 l/min.

W uroczystym powitaniu wozu, obok miejscowych strażaków i mieszkańców sołectwa wzięli udział: posłanka Violetta Porowska, burmistrz Głogówka Piotr Bujak z zastępcą Anną Barysz, oraz zastępca komendanta powiatowego PSP w Prudniku Tomasz Protaś.

– Cieszymy się, że jako gmina mogliśmy wesprzeć tak wspaniałe przedsięwzięcie. To drugi samochód, jaki w tej kadencji trafia do naszych straży – komentował burmistrz Bujak.

Środki na zakup pojazdu pochodziły z: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego FOŚiGW, dotacji Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, MSWiA,  z odpisów z firm ubezpieczeniowych oraz Gminy Głogówek.

O przyznaniu dofinansowania na zakup dla OSP Szonów pojazdu pisaliśmy w maju tego roku.

3 KOMENTARZE

  1. Świetna wiadomość, tabor niektórych jednostek OSP w powiecie prudnickim jest już mocno leciwy. Ale warto też odważnie porozmawiać na temat racjonalizacji sieci jednostek. Czy jest sens utrzymywać OSP z pojazdem, jeśli rocznie wyjeżdża do 2-3 interwencji, z czego i tak połowa to drobiazgi? A utrzymanie kosztuje – od budynku, przez pojazd, sprzęt itd. A są takie jednostki w powiecie.

  2. Tak to juz jest, zastep strazakow przyjezdza do jednego kotka siedzacego na drzewie , dwa zastepy do stluczki dwoch pojazdow, istnieje wtedy mozliwosc ze sie „zadepcza” podczas akcji!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here