Most już prawie gotowy. Wiemy, do kiedy zakończone zostaną prace

3

Powoli dobiega końca budowa nowego mostu na Osobłodze między Głogówkiem a Mochowem.

– Zasadnicze prace przy budowie mostu w Mochowie w ciągu drogi krajowej nr 40 zostały zakończone, aktualnie oczekujemy na wydanie przez WINB decyzji – pozwolenia na użytkowanie – informuje Tygodnik Prudnicki Agata Andruszewska z GDDKiA. – Po jego otrzymaniu ruch samochodowy zostanie przełożony na nowy obiekt. Zakończenie prac, według umowy z wykonawcą przypada na listopad. Do tego czasu na nowym obiekcie będzie obowiązywał ruch wahadłowy, ze względu na prowadzone prace wykończeniowe na dojazdach.

Realizacja inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie wiązała się ze szczególnymi utrudnieniami dla użytkowników dróg przede wszystkim dzięki budowie „pełnotowarowej” przeprawy tymczasowej obok właściwego mostu. Jedyną komplikacją był ruch wahadłowy, który dawał się we znaki o niektórych porach dnia i tygodnia. W niedzielne wieczory robił się na przykład korek ciągnący się od strony Prudnika aż do Glinianej Górki.

3 KOMENTARZE

  1. Ja w imieniu kierowców oczekuję remontu drogi wojewódzkiej 414 od Przysieczy do Prószkowa, przebiegającej nad autostradą A4 i dalej do ronda w Prószkowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here