Spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim

0

Gminne Centrum Kultury w Białej zaprasza w czwartek 30 września na godzinę 18.00 do sali Centrum Społeczno-Kulturalnego w Białej (były kościół ewangelicki) na VII Bialską Akademię Wiedzy i Umiejętności. Niezwykłym gościem spotkania będzie ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Polski Ormianin, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, działacz społeczny, wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL, poeta. W 2008 wystąpił z apelem o potępienie przez władze polskie ludobójstwa Polaków dokonanego przez OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Od wielu lat zabiega o należyte upamiętnienie ofiar tej zbrodni. Ksiądz Zaleski porusza również tematy dotyczące spraw wewnątrz kościelnych takich jak ujawnienia tajnych współpracowników SB działających w środowisku krakowskich duchownych czy pedofilii w kościele.

Podczas spotkania w Białej zostaną poruszone tematy zarówno o kościele jak zbrodni na Kresach wschodnich. Spotkanie oparte będzie o jego najnowszą książkę „Kościół ma być przezroczysty”, która jest wywiadem-rzeką. Będzie można zadawać księdzu pytania oraz nabyć jego książkę.

GCK przygotuje dla uczestników poczęstunek z tradycyjnych potraw z Kresów wschodnich.

WAŻNE! LICZBA MIEJSC ZE WZGLĘDU NA REŻIM SANITARNY, BĘDZIE OGRANICZONA. PROSIMY O ZAPISYWANIE SIĘ U NAS W GCK W BIAŁEJ LUB TELEFONICZNIE DZWONIĄC NA NUMER 77 4387 026

Miejsce: Centrum Społeczno-Kulturalne w Białej (były kościół ewangelicki) – sala na I piętrze

Termin: 30 września (czwartek), godz. 18.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here