Patronat TP: Dwa koncerty i „straszna” wystawa

1

Bardzo obiecująco zapowiada się program wydarzeń artystyczno-kulturalnych podczas najbliższego weekendu (25 i 26 września) w Pałacu Rozkochów.

W sobotę o godz. 17.00 przed publicznością zaprezentuje się duet Białek/Klimek. To akustyczny projekt dwóch dżentelmenów, których gusta muzyczne osadzone są w świecie soulu, jazzu i poezji śpiewanej. Grają muzykę zarówno koncertową jak i muzykę tła. Zdobyli Grand Prix konkursu na aranżację utworu >Ballada o Tolku Bananie<, która stała się ścieżką dźwiękową filmu dokumentalnego „W starej koszuli. Z odwagą w sercu” – to zapowiedź dwóch artystów – Adriana Białka i Roberta Klimka i nie ma co ukrywać zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Już godzinę później (18.00) rozpocznie się wernisaż wystawy rzeźbiarskiej Marii Wandrowskiej pod wiele mówiącym tytułem „Suma naszych wszystkich strachów”. Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt rzeźb przedstawiających demony i diabły, będzie to swoisty śląski bestiariusz. Znajdziemy tam między innymi Chabernicę, kobiecego demona charakterystycznego w swojej nazwie wyłącznie dla ziemi prudnickiej (odpowiednik Południcy), która z sierpem w dłoni miała odbierać zdrowie lub życie nieuważnym osobom niszczącym ładny zboża lub pracującym w samo południe.

Z kolei w niedzielę o godz. 17.00 usłyszymy Karola Ochodka i Kubę Bułkę, nietuzinkowy i całkiem szalony duet. Będzie sporo muzyki świata, jazzu, piosenki autorskiej oraz bluesa. Będzie tez wielka energia wspólnego spotkania z muzyką! Prudnicka publiczność miała już styczność z Karolem podczas Muzycznej Stodoły w Lubrzy, wokalista śpiewa bowiem w grupie Koszau.

W sobotę odbędą się również kolejne zajęcia z jogi z Julią Freier. Początek o godz. 16.00. Koszt udziału w sesji to 25 zł.

Wstęp na wydarzenia kulturalne w Pałacu Rozkochów są bezpłatne. Miejscowość znajduje się przy drodze między Głogówkiem a Walcami.

1 KOMENTARZ

  1. Imponujący program koncertów. Co rusz jakieś nowe wydarzenie. W naszych okolicach niespotykana sytuacja, żeby prywatny podmiot kreował tak kulturę i sztukę. Byle tylko ludzie potrafili to docenić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here