Oto laureatki Konkursu imienia Jana Płachty

3

Uczennice klasy fletu Justyny Banaś – Rademacher zostały zwyciężczyniami muzycznego Konkursu im. Jana Płachty, który 23 września odbył się na scenie Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Prudniku.

Paulina Flejter (1 miejsce), Lena Jagielska (2) i Anna Lachowicz (3), to laureatki konkursu, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Organizatorem wydarzenia, pod kierunkiem Mariana Leichta, było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej.

Jan Płachta był zasłużonym dla prudnickiej szkoły nauczycielem i multiinstrumentalistą. W latach 50. i 60. XX w. przyczynił się do założenia kilku orkiestr dętych w okolicach Prudnika. Organizacja konkursu jest efektem podjętej współpracy między stowarzyszeniem a Peterem Urbankiem, wnukiem Jana Płachty. W planie są kolejne inicjatywy.

3 KOMENTARZE

 1. Wspaniałe sukcesy uczniów PSM Prudnik. Gratulacje i dalszych sukcesów, wspaniali uczniowie,nauczyciele i wspaniały obiekt w którym te dzieci mają zaszczyt się edukować.
  Część tych dzieci z pewnością uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 1 w Prudniku dlatego chciałem się się zapytać kiedy się weźmiecie za robotę!!!!!!!! i wybudujecie tym dzieciom prawdziwą szkołę a nie kolejne pomniki!!!!! bo budynek nie jest w stanie pomieścić wszystkich dzieci klas 1-8 i dzieci są podzielone na dwa budynki (od dekad ja za czasów PRLu). A może was wszystkich należy posłać ponownie do szkoły bo nie odrobiliście lekcji!!!

 2. Jestem absolwentka szkoly muzycznej otrzymalam dyplom z wyroznieniem.Moja nauczycielka byla director Lucyna Szeliga.
  .Potem kolejne Lata ksztalcenia .Obecnie ksztalce students w USA
  Pamietam nauczyciela p.PLACHTA .Zawsze mial lekcje w Klasie na parterze pierwsza Sala na lewo
  Pozdrawiam zycze sukcesow
  ELZBIETA SOKOLOWSKA – STYGER.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here