Jaka jest odpowiednia szerokość materaca dla singla?

1

Bycie singlem ma wiele zalet, szczególnie w sypialni – nie ma nic lepszego niż własne łóżko, którego nie trzeba z nikim dzielić. Jeśli prowadzisz dynamiczny i aktywny tryb życia, korzyści płynące ze spokojnego i regenerującego snu pewnie są dla Ciebie szczególnie ważne. Jednak trudno marzyć o takim komforcie na niedopasowanym materacu. I w tym wypadku – rozmiar ma znaczenie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego dobry materac to podstawa, jak szeroki powinien on być, a co więcej, poznasz kilka innych uwag ważnych przy jego zakupie.

Dlaczego warto zainwestować w dopasowany materac?

Trzeba przyznać, że zakup materaca wiąże się z kosztami. Mimo wszystko, nie są to pieniądze, które trzeba wydawać często lub co gorsza – które wyrzuca się w błoto. Z materaca korzystasz codziennie, przez kilka czy kilkanaście godzin, więc prawdopodobnie spędzasz na nim więcej czasu niż w aucie, a pewnie nie żałowałbyś zakupu lepszego samochodu.

I choć brak podgrzewanych siedzeń zazwyczaj nie jest problemem, o tyle marnie dobrany materac faktycznie może się nim stać. Spanie na materacu, który nie będzie odpowiadał Twoim indywidualnym potrzebom może wiązać się z wystąpieniem problemów z zasypianiem, pogorszoną jakością snu czy nawet bólami stawów lub kręgosłupa. Nie musi Cię to jednak spotkać, jeśli zdecydujesz się na kupno dopasowanego materaca. Produkty wysokiej jakości i z wieloletnią gwarancją znajdziesz u renomowanych producentów – jedną z czołowych marek jest Hilding Anders, który oferuje komfort snu w atrakcyjnych cenach od blisko stu lat. Tak długie doświadczenie w tej branży sprawia, że doskonale znają się na produkcji oraz sprzedaży materacy odpowiadających preferencjom swoich klientów.

Pierwsza kwestia – szerokość

Szerokość łóżka ma kluczowe znaczenie dla komfortu spania – na za małym łóżku nie będziesz miał możliwości komfortowej zmiany pozycji, co może powodować wybudzanie się w trakcie snu, a to z kolei znacząco przeszkodzi we wstawaniu do pracy. Innymi słowy, mały materac nie sprzyja wysypianiu się. Nie będzie to problemem, jeśli zdecydujesz się na materac z oferty Hilding Anders, gdzie znajdziesz materace dla osób dorosłych o szerokości od 80 do 180 centymetrów. Jaka powierzchnia spania będzie dla Ciebie najlepsza? Jeśli nie masz w zwyczaju budzić się po przeciwnej stronie łóżka od tej, na której zasypiałeś, materac 80×200 lub 90×200 powinny służyć Ci wystarczającą powierzchnią spania. Jednak jeżeli w nocy dużo się ruszasz, często zmieniasz pozycje lub po prostu lubisz mieć w zanadrzu trochę wolnej przestrzeni, materac o wymiarach 100×200 czy nawet 120×200 mogą być dla Ciebie lepszym wyborem.

Druga sprawa – twardość

Kiedy decydujesz się na kupno nowego materaca, musisz zastanowić się, jaki rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy. Przede wszystkim wybierz twardość, która będzie najwygodniejsza – Hilding posiada kilka poziomów twardości materacy: miękki, średnio twardy, twardy i bardzo twardy. Każdy z nich będzie nadawał się dla osób o innych preferencjach, wadze, dolegliwościach czy ulubionej pozycji spania. Dla przykładu Hilding Rumba przyda się zarówno osobom, które doświadczają napięć w mięśniach, lubią spać na boku lub preferują materac o średniej twardości. Z kolei jeśli wolisz twarde materace, odpowiednie wsparcie dla Twojego kręgosłupa zapewni mechanizm sprężyn kieszeniowych w Hilding Cha-Cha lub Hilding Tango. Nie możesz zdecydować się pomiędzy dwoma poziomami? Nic nie szkodzi, Hilding posiada odpowiednie modele nawet w tej sytuacji. W zależności od samopoczucia i potrzeb zdecyduj między średnim a twardym materacem z Hilding Conga, twardym lub bardzo twardym z Hilding Modern albo wybieraj pomiędzy wszystkimi poziomami twardości z materacem Hilding Electro.

<iframe src=”//www.youtube.com/embed/FafQGnE2gYU” width=”560″ height=”314″></iframe>

Trzecia rzecz – mechanizm działania

Ostatnim wyborem przed Tobą będzie jeszcze wybranie materiałów, z których wykonany ma być Twój nowy materacMoże być piankowy, sprężynowy czy hybrydowy. Piankowe materace charakteryzują się dużą elastycznością, dzięki czemu dostosowują się do kształtu Twojego ciała, tak jak w Hilding Boogie, który łączy pianki wysokoelastyczne HR oraz FloFom, aby osiągnąć ten efekt. Natomiast materace sprężynowe będą zapewniały świetną amortyzację ze względu na pracę wielu pojedynczych sprężyn wewnątrz materaca. Przykładem zastosowania tego mechanizmu jest Hilding Macarena, który wyposażony jest w system Multipocket, gdzie każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszonce, dzięki czemu może niezależnie reagować na nacisk z zewnątrz. Ostatni rodzaj, materace hybrydowe są połączeniem najlepszych cech materacy piankowych oraz sprężynowych, bazując na uzupełniających się strukturach – np. w Hilding Dance wykorzystano sprężyny Pocket plus oraz wspomniane wcześniej pianki HR i FloFom.

— MATERIAŁ SPONSOROWANY —

1 KOMENTARZ

  1. Jak materac to tylko piankowy i to najlepiej termoelatyczny. Ja spię tylko na takim bo na żadnym innym nie potrafię się wyspać. Tego typu materace IDEALNIE podpierają kręgosłup dopasowaując się do ciała, a jak ktoś do mnie przychodzi i siada na łóżko to jest zdziwiony jakie to świetne uczucie jak się tak powoli zapada w materac. Posiadam Hilding Salsa i każdemu polecam z głębi serca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here