„Prosimy, nie pozwólcie, by zbyt szybko zabrała tatę ta straszna choroba”

4

Za tydzień (30.09) na deskach Kina Diana w Prudniku odbędzie się koncert zespołu Long&Junior. Muzycy znani z takich przebojów jak „Bądź moją królową” czy „Tańcz, tańcz, tańcz” wystąpią w ramach imprezy charytatywnej na rzecz chorego na nowotwór pana Pawła.

Organizatorem wydarzenia jest „Duet niebanalny”, firma zajmująca się obsługą przyjęć okolicznościowych. Bilety w przedsprzedaży można nabyć w prudnickim Domu Mody (Rynek 2) lub po uprzednim kontakcie telefonicznym pod nr 536 117 111. Wejściówki będą dostępne także w dniu koncertu, którego rozpoczęcie zaplanowano na godz. 19.00. W trakcie występu Jarosława Grzesisty i Michała Jelenia zostanie zorganizowana licytacja, natomiast na „deser” odbędzie się taneczne after party w restauracji „Parkowa”. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie prudniczanina.

– Nie łatwo prosi się o pomoc… – przyznają bliscy 54-latka. – Teraz to wiemy. Nigdy byśmy nie pomyśleli, że będziemy w tej sytuacji, ale czy ktokolwiek myśli? Stoimy w obliczu najtrudniejszej walki w naszym życiu. Nie mamy wyjścia.

Nic nie zwiastowało dramatu.

– Zaczęło się od bólu głowy, który przybierał na sile. Gdy trafiliśmy do szpitala, lekarze zauważyli już niedowład lewostronny i wytrzeszcz oczu. 13 września dowiedzieliśmy się, że u taty jest podejrzenie guza mózgu. Szok odebrał nam mowę… Do końca mieliśmy nadzieję, że to pomyłka, bo przecież to nie mogła być prawda! Takie rzeczy się dzieją, owszem, ale gdzieś indziej, obok… Tymczasem nieszczęście spotkało właśnie nas, naszego ukochanego tatę. Brutalną diagnozę potwierdziło badanie rezonansem magnetycznym, a wszystkie nasze złudzenia, że to pomyłka, prysły… Od tamtej chwili czujemy tylko paraliżujący strach. Wszystko wskazuje na najbardziej groźny nowotwór – glejak wielopostaciowy (III lub IV stopnia).

Rodzina znalazła specjalistę, który podejmie się próby ratowania chorego. To dr Witold Libionka z kluczborskiej kliniki.  

– Powiedział: operujemy! Jest w stanie usunąć aż 80 proc. masy guza. Operacja została wyznaczona już na 4 października. Niestety, klinika nie ma podpisanego kontraktu z NFZ, dlatego musimy sami pokryć koszty operacji i opieki medycznej. Sama operacja, cena za życie naszego taty, to ok. 70 tysięcy złotych! Lada dzień dostaniemy kosztorys, ale musimy działać już, natychmiast! Guza trzeba usunąć, bo tylko to daje nadzieję… Tata Paweł to cudowny człowiek, z ogromną wolą życia. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy… Ma dopiero 54 lata. Bardzo go potrzebujemy… Prosimy, nie pozwólcie, by zbyt szybko zabrała go ta straszna choroba. Możemy go uratować! Za każdą formę wsparcia bardzo dziękujemy w imieniu swoim i taty.

Pomóc można także poprzez portal zbiórek charytatywnych (www.siepomaga.pl/pawel-wolak) lub biorąc udział w licytacji internetowej na Facebooku (www.facebook.com/groups/365849915086826)

4 KOMENTARZE

  1. Chciałem się zapytać o co chodzi z tym politycznym zagraniem i 2 pomnikami Szozdy w Prudniku i kiedy będzie trzeci! pomnik i gdzie powstaną kolejne. Za robotę się weźcie bo galeria za chwilę będzie otwarta a infrastruktury nie ma dla pieszych, brak pasów przy rondzie Szozdy, brak chodników – nie ma jak dojść do nowo-budowanej galerii. Za budowę szkoły dla dzieci z SP1 się weźcie a nie za pomniki!!!!! bo budynek nie jest w stanie pomieścić wszystkich klas 1-8 i dzieci są podzielone na dwa budynki. A może was wszystkich należy posłać ponownie do szkoły bo nie odrobiliście lekcji!!! Za chwilę w mieście będą same pomniki i emeryci.

    • Tumiwisiz tu panuje, panie mysta. Każdy umywa ręce. To dojście obok ronda to po pierwsze w całości na terenie gminy Lubrza, po drugie w zarządzie dróg wojewódzkich w Opolu i dróg krajowych. Burmistrz nawet jakby chciał, to nie może tu kiwnąć nawet palcem. A zarządców co to obchodzi, za daleko od Opola.

  2. Ty wężu !!! Galeria jest dla Lubrzy i stoi na terenie gminy Lubrza. Więc chodniki, przejścia nie są nie potrzebne. Każda gmina ma swój priorytet. W Prudniku priorytetem są pomniki to się buduje pomniki. O o co ten szum. Prudniczanie bardzo lubią pomniki.

    • Uroczy sarkazm. 🙂 A to nie w Lubrzy kilka lat temu postawiono pomnik przy kościele? Pogratulować też wydania kasy na szozdowe dekoracje na rondzie. Jakoś tak się mocno zamazały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here