Ratownicy zapraszają do siebie

0

Głuchołaska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza organizuje nabór na staż kandydacki.

W ślad za „Tygodnikiem Prudnickim” informujemy o rekrutacji prowadzonej przez Głuchołaską Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą. Warto dodać, że grupa brała już udział w akcjach dotyczących mieszkańców powiatu prudnickiego.

– Ratownikiem GGPR warto zostać z chęci pomagania innym osobom, których życie i zdrowie mogą zostać zagrożone – zachęca Tomasz Śmietanka, dowódca grupy. – Warto zdobywać nowe umiejętności i doświadczenie, które jak to w życiu bywa w każdych warunkach mogą okazać się pomocne. Wstępując w szeregi GGPR można poznać świetnych ludzi, nawiązać nowe znajomości przez integrację. Można lepiej poznać tereny południowej Opolszczyzny poprzez szkolenia w zakresie nawigacji, topografii i planowania. Można zostać przewodnikiem psa tropiącego jeżeli ktoś ma szczeniaka i chciałby się podjąć takiej pracy. Można nabyć bezcenne umiejętności i nabyć uprawnienia Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Osoby zainteresowanie stażem mogą kontaktować się przez mail: ggp-r@wp.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 października, a spotkanie organizacyjne odbędzie się sześć dni później.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here