Memoriał im. Stanisława Szozdy. To był dzień pełen kolarskich emocji

4

Zakończył się Memoriał im. Stanisława Szozdy w Prudniku będący Finałem Mistrzowi Polski w Kryteriach Ulicznych. W Prudniku w najsilniejszych kategoriach zwycięzcami zostali: Katarzyna Wilkos (Atom Deweloper Wrocław) i Dawid Migas (KLTC Konin).

Rywalizacja w kategorii elita mężczyzn na dystansie 48 km (30 okrążeń) była niezwykle emocjonująca. W drugiej części wyścigu głównej stawce na kilka rund uciekł Paweł Szóstka (TC Chrobry Scott Głogów), ale ostatecznie przegonił go Dawid Migas oraz czołowy peleton. Migas z dużą przewagą nad przeciwnikami zakończył całe zawody. To było pełne i niekwestionowane zwycięstwo tego zawodnika.

W niedzielę prudnicki rynek stał się jednym, wielkim miasteczkiem kolarskim, gdzie zorganizowano dla zawodników, kibiców, mieszkańców, w tym dzieci, sporo atrakcji, większość dedykowana dwukołowemu sportowi oraz postaci Stanisława Szozdy.

Sławnego prudniczanina uhonorowano odsłaniając tego dnia jego pomnik – figurę przy ul. Gimnazjalnej.

– Stanisław Szozda, pięciokrotny medalista mistrzostw świata, dwukrotny medalista olimpijski, jeden z pięciu polskich zwycięzców Wyścigu Pokoju, zwycięzca Tour de Pologne, postać niewątpliwie dla polskiego kolarstwa wybitna – wspominał sportowca starosta prudnicki Radosław Roszkowski, inicjator i realizator wystawienia upamiętnienia.

Po zakończonych zawodach przy pomniku Szozdy ul. Kościuszki złożono kwiaty. Można było bezpłatnie zwiedzić wystawę stałą poświęconą kolarzowi w Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz wziąć udział w grze terenowej.

Głównymi organizatorami memoriału byli Agencja Sportu i Promocji w Prudniku oraz Gmina Prudnik, a honory gospodarza pełnił burmistrz Grzegorz Zawiślak.

4 KOMENTARZE

  1. Świetny ten rower bez przerzutek i łańcucha. A czyja to twarz ???? Bo jakoś nie podobny do słynnego mistrza. Cóż chcieli dobrze a wyszło jak wyszło.

  2. Ta twarz (nie dosyć że nie podobna) to wygląda na twarz jakiegoś emeryta a przecież sukcesy odnosił jak był młody a nie w wyścigach dla emerytów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here