Moc atrakcji podczas Memoriału Stanisława Szozdy. Zobacz program wydarzenia

0

W niedzielę, 19 września, po raz ósmy w Prudniku odbędzie się Memoriał im. Stanisława Szozdy, uliczny wyścig kolarski. Tegoroczne zawody kolarskie będą jednocześnie finałem Mistrzostw Polski w Kryteriach Ulicznych. Rywalizacja nie będzie jednak dedykowana wyłączenie licencjonowanym zawodnikom. W najmłodszych kategoriach wiekowych swoich sił będą mogły spróbować dzieci na swoich ulubionych, domowych rowerach. Samo wydarzenie obfitować będzie w liczne, uzupełniające atrakcje. Warto więc tego dnia zajrzeć do Prudnika nie tylko dla kibicowania kolarzom.

Kolarski dzień rozpocznie się już o godz. 9.00 od odsłonięcia figury Stanisława Szozdy przy ul. Gimnazjalnej. To upamiętnienie z serii popularnych na całym świecie posągów znanych postaci, przy których można sobie zrobić fotografię, niczym z żywą osobą.

Już o godz. 9.50 na Rynku nastąpi oficjalne otwarcie zawodów i dziesięć minut później na 1600-metrową trasę wyruszą, w ramach parady rowerowej, dzieci w wieku do 11 lat. Choć będą tu ci, którzy do mety postarają się dotrzeć jako pierwsi, to wszyscy uczestnicy będą zwycięzcami. Każdy młody człowiek otrzyma medal, żółtą koszulkę lidera i inne gratyfikacje. Do godz. 11.00 ze startu wyruszać będą kolejne kategorie dziecięce. Potem rozpocznie się rywalizacja szkółek kolarskich. W południe rozpocznie się właściwe kryterium uliczne, które potrwa aż do godz. 17.00. O godz. 17.45 odbędzie się runda honorowa dla miłośników kolarstwa, a o godz. 18.00 przy pomniku Stanisława Szozdy przy ul. Kościuszki złożone zostaną kwiaty.

Cały czas podczas trwania zawodów czynne będzie miasteczko rowerowe z licznymi atrakcjami:

  • darmowa strefa dmuchańców i animacji dla dzieci
  • strefa chilloutu z coctailbike
  • rodzinna gra terenowa – zabaw się w Tajnego Agenta i uratuj memoriał (wręczenie nagród na scenie o godzinie 18:00)
  • warsztaty – monocykle
  • moje małe kulinaria – warsztaty kulinarne
  • zdobienie rowerów
  • degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez KGW Łąka Prudnicka i KGW Szybowice
  • konkurs wiedzy o kolarstwie

Głównym organizatorem wydarzenia jest Agencja Sportu i Promocji w Prudniku.


TAK BYŁO PODCZAS POPRZEDNICH EDYCJI MEMORIAŁU STANISŁAWA SZOZDY W PRUDNIKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here