Zaproszenie na wernisaż: Tworzenie jest magicznym wchodzeniem w siebie

0

W niedzielę spotkamy się z pracami artystki – amatorki z Głogowca, Małgorzaty Kotysz.

– Swoją przygodę z malowaniem zaczęłam gdzieś 20 lat temu – mówi. – Na stole zostały farby od dzieci a na ścianie wisiał obraz i tak po kilku pociągnięciach farbą namalowałam swój pierwszy obrazek. Potem metodą prób i błędów oraz wielu nieudanych próbach, uczę się do dziś.

Pani Gosia wspomina, że wcześniej zajmowała się domową sztuką użytkową – robiła skarpety na drutach, kilimy, serwetki na szydełku, skrobała jaja wielkanocne, przygotowywała kartki i ozdoby świąteczne. Pasjonowała się też fotografią.

– W malowaniu nie jestem wierna jednej technice ani stylowi – kontynuuje. – Potrzebuję urozmaicenia, nie potrafię tkwić w miejscu. Swoich starszych prac sprzed kilku lat nie lubię oglądać, a w obecnych doszukuję się błędów. Te starsze mogłabym poprawiać w nieskończoność! I właśnie w tym tkwi sens mojej pracy, rutyna mnie zabija. Kiedy dostrzegam mankamenty w swoich obrazkach, czuję że posuwam się naprzód i dowiaduję się więcej nie tylko o swojej pracy ale przede wszystkim o sobie samej.

– Czasem słyszę lub czytam, że tworzenie jest terapią, uspokaja, działa uzdrawiająco. Myślę, że to nie wszystko. Pozwala zajrzeć w głąb samego siebie od totalnie innej strony. Nie ma lepszej psychoanalizy. Tworzenie jest nie tylko przyjemnością, tworzenie jest magicznym wchodzeniem w siebie – dodaje.

Wernisaż wystawy prac Małgorzaty Kotysz odbędzie się w niedzielę, 5 września, o godz. 16.00 w Pałacu Rozkochów. Wstęp wolny.

Podczas wydarzenia Art Cafe pałacu przygotuje dla gości darmową kawę, herbatę i ciasto, również od artystki!

Po zakończeniu spotkania, o godz. 17.00, w ogrodzie pałacu rozpocznie się koncert duetu H&M (Hanna Posid i Martin Rataj). Artyści zaprezentują piosenki z repertuaru m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Anny Jantar czy Ewy Bem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here