„Szlajfka śląska i zapaska” – warsztaty malowania tkanin

0

Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny – oddział Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zaprasza na warsztaty malowania tkanin pt.: „Szlajfka śląska i zapaska”, które odbędą się w trzech następujących terminach:

  • 22.09.2021r. (środa)
  • 1.10.2021r. (piątek)
  • 29.10.2021 r. (piątek)

w Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, ul. Leśnicka 28. Początek warsztatów godzina 11:00 czas trwania ok. 3 godzin. W warsztatach udział mogą wziąć grupy zorganizowane w każdym wieku, liczba uczestników maksymalnie 20 osób.

Warsztaty malowania tkanin połączone są z warsztatami o strojach ludowych, zwyczajach i obyczajach śląskich podczas których dowiedzieć można się jak wyglądały śląskie stroje ludowe, poznać ich sposób noszenia oraz ich symbolikę sakralną, obrzędową i znaczenie historyczne. Natomiast podczas warsztatów malowania tkanin uczestnicy poznają techniki malowania, które służyły do zdobnictwa ludowych strojów z Górnego Śląska.

Zapisy oraz więcej informacji: 77/ 461 54 66, n.skrzydel@muzeum.opole.pl

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły oraz opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here