Patronat TP: Wyszyński. Błogosławiony

3

W dniu beatyfikacji, 12 września 2021 roku (niedziela) o godzinie 18:30, Prudnicki Ośrodek Kultury wraz z Gminą Prudnik i Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku- Lesie zapraszają na koncert zatytułowany: Skrawek nieba – dziękczynny koncert beatyfikacyjny, w którym wystąpią znakomici artyści: wokaliści Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki Prudnickiego Ośrodka Kultury z programem „Sacrum”, a także Ygor Przebindowski TRIO oraz Stanisław SOYKA Kwintet. Koncert będzie bezpłatny dla wszystkich odbiorców.

Koncert odbędzie się na scenie plenerowej wybudowanej w Grocie Lurdzkiej obok Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku-Lesie. Zwieńczeniem koncertu będzie uroczysta prezentacja pamiątkowej monety wydanej przez Narodowy Bank Polski. (zobacz -> broszura NBP)

Koncert Skrawek nieba został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego.

Kolejnym wydarzeniem w ramach cyklu Wyszyński. Błogosławiony będzie konferencja popularnonaukowa, dedykowana postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którą Prudnicki Ośrodek Kultury organizuje wspólnie z Kuratorium Oświaty w Opolu. Konferencja z udziałem wybitnych badaczy i biografistów autora Zapisków więziennych odbędzie się 6 października 2021 roku w sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury. Szczegóły program konferencji zostanie ogłoszony w drugiej połowie września. Wstęp wolny.

Trzeci wydarzeniem w ramach projektu Wyszyński. Błogosławiony, zaplanowanym na 6 października 2021 (data rocznicy uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego) jest realizacja telewizyjna koncertu słowno-muzycznego pt.: Polskę w sercu mam Jerzego Zelnika z towarzyszeniem Baltic Neopolis Ensemble. W trakcie programu będzie można usłyszeć fragmenty Zapisków więziennych. Koncert poprowadzi Krzysztof Ziemiec. Nagranie przygotuje i wyemituje telewizja publiczna (TVP3, TVP Polonia).

3 KOMENTARZE

  1. Monetka ładna, choć dla promocji Prudnika bez znaczenia. Szkoda, że nie wykorzystuje się takich okazji do pokazania miasta. Byłaby drobna cegiełka do promocji Prudnika.

  2. Ale czemu miałaby być z Prudnikiem skoro Wyszyński był więziony w kilku miejscach i związany z setką innych? Oczekiwania zupełnie bezpodstawne i rozczeniowe, Panie Sceptyk

    • Dlatego Pani Kasiu dla promocji Prudnika bez znaczenia. O to właśnie mi chodziło. Ładną monetę wydali, ale z wizerunkowo nic a nic nie przybliża postaci sławnego Polaka do Prudnika. Ma Pani rację, nie musi i właśnie tak dokładnie jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here