Wypłata 300 plus w powiecie prudnickim. Mamy najnowsze dane

0

Rodzice z powiatu prudnickiego dostają pieniądze z programu Dobry Start. Na razie na ich konta bankowe wpłynęło 1 mln 190 tys. zł. W województwie opolskim ZUS wypłacił rodzicom już 20,9 mln zł na szkolną wyprawkę.

Świadczenie 300 plus to pieniądze, za które rodzice i opiekunowie mogą kupować artykuły i akcesoria szkolne dla uczących się dzieci. Ze złożeniem wniosku nie trzeba się spieszyć, bo jest na to czas do końca listopada. Jednak im wcześniej rodzic wyśle go do ZUS, tym szybciej na jego konto wpłyną pieniądze.

– Do tej pory rodzicom i opiekunom w powiecie prudnickim wypłaciliśmy 3967 świadczeń na kwotę miliona 190 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy trafiło do odbiorców w Prudniku, bo niemal 617 tysięcy złotych. Mieszkańcom gminy Głogówek wypłaciliśmy około 283 tysiące, a kolejnych 194,4 tysiące złotych ZUS przelaliśmy na rachunki wnioskujących o świadczenie 300 plus z gminy Biała. Natomiast na konta bankowe rodziców z gminy Lubrza wpłynęło dotąd 95 tysięcy złotych – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Do 25 sierpnia w całym kraju na konta osób, które złożyły wniosek o świadczenie 300 plus trafiło 923,8 mln zł, a liczba wypłaconych świadczeń to prawie 3,1 mln. Natomiast rachunki bankowe opolskich beneficjentów programu Dobry Start zostały zasilone kwotą 20,9 mln zł. Najwięcej z tej puli – ponad 5 mln 332 tys. – otrzymali rodzice i opiekunowie z Opola i powiatu opolskiego. Tutaj liczba przyznanych świadczeń w ramach Dobrego Startu to obecnie 17,8 tys.

ZUS przypomina, że wnioski należy składać wyłącznie drogą elektroniczną czyli przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portalu Emp@tia. Ta zasada obowiązuje bez względu na to, czy o wypłatę świadczenia wnosi rodzic, opiekun prawny, faktyczny czy dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Ponadto apeluje, by rzetelnie wypełnić wniosek, w tym podać prawidłowy numer konta bankowego. To niezbędne, by ZUS bez przeszkód i sprawnie wypłacił należności.

Świadczenie z programu przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Świadczenie jest przyznawane i wypłacane bez względu na osiągany w rodzinie dochód.

Pieniądze z programu Dobry Start, które wpływają na rachunki bankowe wnioskodawców nie są opodatkowane i nie podlegają egzekucji komorniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here