Zmiana koncepcji. „Nie mamy patentu na mądrość”

1
(Budynek przy ul. Parkowej, fot. Damian Wicher)

Zarząd Powiatu wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu utworzenia Domu Marzeń (dawna nazwa: Dom Dziecka) w budynku przy ulicy Parkowej w Prudniku, w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu pogrzebowego i cmentarza

Jak poinformował podczas dzisiejszej (27.08) sesji RP starosta Radosław Roszkowski, do obiektu użytkowanego dotąd przez Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru mają zostać przeniesione dwie jednostki samorządu: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Z kolei podopieczni Domu Marzeń mieliby zamieszkać w dawnym internacie. Zmianę koncepcji chwalił radny Mirosław Czupkiewicz.

– Uznaliśmy, że obiekt biurowy pozostanie biurowy, a obiekt, który teraz jest biurowy, ale kiedyś był budowany jako obiekt zamieszkania będzie łatwiej zaadaptować do potrzeb dzieci – mówił starosta Roszkowski. – Dziękuję radnym, którzy zwracali nam na to uwagę, zawsze trzeba wsłuchiwać się w konstruktywne głosy w dyskusji i w miarę możliwości wyciągać rozsądne wnioski, nie mamy patentu na mądrość.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here